حدود ۸۷ درصد تاسیسات گردشگری رسمی خراسان رضوی فعال است

مشهد-ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با برطرف شدن محدودیتهای ناشی از شیوع کرونا در حال حاضر حدود ۸۷ درصد واحدهای تاسیسات گردشگری استان فعال و میزبان مسافران و زائران هستند.

یوسف بیدخوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۲ هزار واحد تاسیسات گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر، دفاتر خدمات مسافرتی و بومگردی در استان فعالیت دارد.

وی ادامه داد: از مجموع این تعداد، هزار و ۷۲۰ واحد بازگشایی و مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند اما ۲۶۱ واحد دیگر همچنان تعطیل هستند.

معاون گردشگری خراسان رضوی با اشاره به افزایش اقامت در واحدهای اقامتی از مهر ماه امسال گفت: از اول مهر تا پایان آبان ماه امسال حدود ۶۳.۵ درصد ظرفیت واحدهای اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر در استان تکمیل است که بیشترین میزان اقامت در هتلها با تکمیل ۶۸.۵ درصد ظرفیت تخت بوده است.

بیدخوری افزود: در مدت مشابه ماههای مهر و آبان ماه پارسال میانگین تکمیل ظرفیت واحدهای اقامتی مذکور ۲۴ درصد بوده است که همچنان هتلها با ۲۹.۱۴ درصد بیشترین میزان اقامت راداشته‌اند.

استان خراسان رضوی با برخورداری از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری شامل هتل، متل و مهانپذیر، مراکز اقامتی خودپذیرایی شامل هتل آپارتمان، زایرسرا و خانه مسافر، اقامتگاههای بومگردی و اقامتگاه های سنتی، مراکز تفریحی و سرگرمی گردشگری، مراکز گردشگری سلامت، محیطها و پارکهای طبیعت گردی، واحدهای پذیرایی بین راهی، سفره خانه های سنتی، مناطق نمونه گردشگری، دهکده‌های سلامت و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی مقام نخست کشور را در این این زمینه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha