هاشمی: در پیروزی های بسکتبال همه شریک هستند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران پس از پیروزی برابر بحرین گفت: این برد متعلق به یک فرد یا گروه خاص نیست و همه در آن شریک هستند.

به گزارش ایرنا،‌ مصطفی هاشمی بعد از برد برابر بحرین در نخستین پنجره انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ افزود: بازی سختی بود و ما توپ های بسیاری را لو دادیم. از سویی دیگر بحرینی ها خیلی من تو من بازی می کردند و شرایط کمی سخت شد اما این مسایل با مرور تمرین حل می شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین کار یک مربی تغییر عادت بازیکنان است که نیازمند زمان است. شما باید بازیکنان را از نظر فنی تغییر عادت بدهید که یک مقدار مشکل است. من فکر می‌کنم بازیکنان ما بازیکنان شایسته‌ای هستند که خودشان را ثابت کرده‌اند و همین بازیکنان بودند که در کوارتر سوم بازی را دست گرفتند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران یادآور شد:‌ امیدوارم با حمایت مجموعه خانواده بسکتبال بازی برگشت را هم با برد به پایان ببریم چراکه ۱۲ امتیاز این مرحله خیلی مهم است. ما در مرحله بعدی به چین و استرالیا می خوریم و باید امتیازهای لازم را از الان کسب کنیم. 

گفتنی است تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین پنجره جام‌جهانی ۲۰۲۳ در دیداری خانگی با نتیجه ۸۲ بر ۶۶ بحرین را شکست داد و کارش را با پیروزی آغاز کرد. تیم ملی بسکتبال کشورمان در مسیر جام جهانی ۲۰۲۳ و در پنجره نخست انتخابی باید روز ۸ آذر در منامه دیدار برگشت خود را برابر بحرین برگزار کند. ملی‌پوشان بسکتبال ایران در گام بعدی روز سه‌شنبه ۵ اسفند ماه میزبان قزاقستان هستند و روز هشتم همین ماه نیز در تالار مجموعه بسکتبال آزادی از سوریه پذیرایی خواهند کرد.  

شاگردان مصطفی هاشمی در روزهای دهم و سیزدهم تیرماه سال آینده نیز به ترتیب در دیداری خارج از خانه برابر قزاقستان و سوریه قرار می گیرند. در پایان مرحله اول رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۳ که شامل پنجره اول، دوم و سوم می‌شود، سه تیم برتر هر گروه به مرحله دوم مسابقات انتخابی که شامل پنجره‌های چهارم تا ششم می‌شود، صعود خواهند کرد.

براین اساس ۱۲ تیم از منطقه آسیا – اقیانوسیه به مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ راه پیدا می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha