۲۴ آبان ۱۴۰۰، ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84541468
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صنعا: همکاری القاعده و ائتلاف با اعدام ۱۰ اسیر یمنی به اثبات رسید

تهران-ایرنا-رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن گفت که اعدام ۱۰ اسیر یمنی به دست مزدوران ائتلاف سعودی، تأییدی بر اظهارات سرکرده القاعده در یمن در خصوص همکاری با مزدوران است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن با اعلام هویت اسرای اعدام شده به دست مزدوران،گفت که پنج نفر از آنها اهل الحدیده و چهار نفر اهل حجه و یک نفر دیگر هم از اهالی استان المحویت هستند.

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در این رابطه به شبکه المسیره گفت: اجساد اسرای اعدام شده مثله شدند و پس از آن فیلم‌هایی منتشر شد که این جنایت را مستند کردند. ما اطلاعات دقیقی در مورد عاملان و آمران ارتکاب جنایت در دست داریم و تمام جزئیات جنایت اعدام را در پرونده‌ای ویژه ثبت می کنیم.

المرتضی توضیح داد که جنایت اعدام ۱۰ اسیر یمنی توسط مزدوران دیروز و تنها یک روز پس از اظهارات رهبر القاعده در یمن مبنی بر همکاری عناصر القاعده با متجاوزان ائتلاف سعودی در چند جبهه، صورت گرفته است.

سرکرده القاعده در یمن و شبه جزیره عربستان به جنگ علیه جنبش انصارالله اعتراف کرد.

، «خالد باطرفی»  گفت: نقش ما در مبارزه با حوثی‌ها (انصارالله) آشکار است و هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند.

المرتضی اظهار داشت که کمیته ملی امور اسرای یمن یادداشت اعتراضی در خصوص این پرونده را تقدیم کمیساریای عالی حقوق بشر، سازمان ملل، فرستاده سازمان ملل در امور یمن و کمیته بین المللی صلیب سرخ کرده است.

عبدالقادر المرتضی با بیان اینکه این جنایت و جنایات قبلی متجاوزان با گذشت زمان فراموش و در قبال آن سکوت نخواهد شد، بر تلاش برای مجازات عاملان این نوع جنایات تأکید کرد.

مزدوران ائتلاف سعودی در جنایتی تازه، دیروز (یکشنبه) ۱۰ اسیر یمنی را در ساحل غربی این کشور به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha