۱۸ آبان ۱۴۰۰، ۲۰:۳۹
کد خبر: 84535612
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش قیمت نفت پس از بازگشایی مرزهای آمریکا بر روی مسافران خارجی

تهران-ایرنا- عرضه محدود نفت در بازارهای جهانی و همچنین بازگشایی مرزهای آمریکا بر روی مسافران خارجی موجب تقویت تقاضا برای نفت و افزایش قیمت این محصول شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از "مترو یو اس" قیمت جهانی نفت روز سه شنبه به ۸۴ دلار در هر بشکه رسید. نفت خام برنت با ۶۲ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش به قمیت ۸۴.۰۵ دلار معامله شد. از سوی دیگر نفت آمریکا نیز با ۸۲ سنت یا یک درصد رشد در قیمت ۸۲.۷۵ دلار در هر بشکه معامله شد. 
نفت برنت و نفت آمریکا هر دو در روز گذشته ۰.۸ درصد رشد قیمت را تجربه کردند. 
روز دوشنبه با بازگشایی مرزهای هوایی و زمینی آمریکا، مسیر ورود مسافران خارجی به امریکا را هموار شد درحالی که تصویب لایحه زیرساختی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا و افزایش صادرات چین به جهان، روند بهبودی اقتصاد جهانی را سرعت بخشید. 
تاماس وارگا یک تحلیلگر بازار نفت در شرکت "پی وی ام" گفت: بازگشایی مرزهای آمریکا باعث افزایش تقاضا برای سوخت جت و در نتیجه افزایش قیمت آن خواهد شد. 
وی افزود: تصویب لایحه یک تریلیون دلاری جو بایدن نیز به افزایش قیمت نفت کمک خواهد کرد. 
در سال جاری قیمت نفت برنت با ۶۰ درصد رشد به ۸۶.۷۰ دلار در ۲۵ اکتبر رسید. دلیل این رشد تولید محدود نفت از سوی سازمان اوپک پلاس و همچنین بهبود تقاضا می‌باشد. 
اوپک پلاس در جلسه هفته پیش خود تصمیم گرفت به طرح خود در افزایش تدریجی تولید نفت ادامه دهد و به این ترتیب درخواست‌های آمریکا از این سازمان تاثیری بر تصمیم آن نداشت. 

 


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha