اعضای دومین دوره خانه احزاب آذربایجان شرقی مشخص شدند

تبریز-ایرنا- با برگزاری مجمع عمومی سالانه خانه احزاب آذربایجان‌شرقی، اعضای شورای اجرایی و بازرسان اصلی و علی‌البدل این نهاد برای مدت ۲ سال انتخاب و مشخص شدند.

به گزارش سه شنبه ایرنا، شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی ۱۰ نفر عضو شورای اجرایی دارد که پنج نفر آنان از بین طیف های اصولگرا و همین تعداد نیز از طیف های اصلاح طلب انتخاب می شوند. 

بر این اساس در انتخابات خانه احزاب استان، اصغر نعلبندپور از جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، رحیم جهانی از حزب موتلفه اسلامی، جواد عباسعلیزاده از جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، علی واعظی از کانون تربیت اسلامی و حسن زارع پور از جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، به عنوان نمایندگان طیف های اصولگرا در این نهاد در آذربایجان شرقی انتخاب شدند. 

همچنین احزاب و تشکل های اصلاح طلب نیز جعفر تقوی از حزب اتحاد ملت، حسن پورعظیم از مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی، حمیدرضا ایلخانی از حزب مردم سالاری، علی فرضعلیزاده از انجمن اسلامی معلمان و بهمن محمدپور از حزب همبستگی دانش آموختگان ایران را به عنوان پنج نماینده خود در شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی برگزیدند. 

با انجام رأی گیری همچنین رضا عظیم آذری از حزب اسلامی کار به عنوان بازرس اصلی و یدالله جعفری از جامعه اسلامی کارگران به عنوان بازرس علی البدل خانه احزاب آذربایجان شرقی برای مدت ۲ سال انتخاب شدند. 

همچنین با رأی اکثریت، محمد ساعی از جمعیت حامیان انقلاب اسلامی به عنوان نفر یازدهم شورای اجرایی خانه احزاب استان از سوی دو طیف اصلاح طلب واصولگرا انتخاب شد.

خانه احزاب آذربایجان شرقی، نهادی مدنی، غیردولتی دارای شخصت حقوقی مستقل، متشکل از نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی پروانه دار بوده و با هدف تلاش در جهت ایجاد فضای سالم و قانونمند سیاسی و تعمیق بینش سیاسی، ارتقاء و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت گروهی در جامعه در راستای اجرای اصل ۲۶ قانون اساسی فعالیت می کند.

اهتمام جهت تأمین امنیت فعالیت های سیاسی و نهادینه کردن آن در استان، تقویت روحیه تعاون و همکاری میان احزاب و گروه های سیاسی، اهتمام جهت تقویت بنیه مالی احزاب در چارچوب قوانین، دفاع از حقوق قانونی احزاب، حمایت علمی، آموزشی و اطلاع رسانی از احزاب، تلاش برای حاکمیت ضوابط قانونمند بر رقابت های سیاسی و پذیرش داوری بین احزاب و گروه های سیاسی از  دیگر اهداف فعالیت خانه احزاب استان آذربایجان شرقی را تشکیل می دهد

مطابق اساسنامه ریاست دوره ای خانه احزاب استان آذربایجان شرقی برای سال اول  فعالیت آن در دومین دوره بر عهده طیف اصلاح طلب و در سال بعدی بر عهده طیف اصولگرا خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر تعداد ۳۴ حزب و جمعیت سیاسی در خانه احزاب آذربایجان شرقی عضو هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha