۱۶ آبان ۱۴۰۰، ۱۴:۰۹
کد خبر: 84532622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استفساریه شهردار تهران به کمیسیون های شورا ارسال شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران استفساریه شهرداری در خصوص مغایرت ۲ مصوبه پیرامون ارائه خدمات به سالمندان را برای بررسی تخصصی به کمیسیون های شورا ارجاع دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، در جلسه امروز خود، بررسی یک فوریت استفساریه شهرداری تهران در خصوص مصوبه دستورالعمل چگونگی ارائه خدمات و تسهیلات به سالمندان و مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران را در دستور کار قرار دادند.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل شهرداری تهران در خصوص این استفساریه گفت: در وهله اول یک فوریت این استفساریه را پس می گیرم.

وی افزود: بر اساس مصوبات گذشته ما در قالب کارت منزلت برای افراد بالای ۶۵ سال تخفیف ۹۰ درصد در بلیت حمل و نقل عمومی اعمال می کردیم.

شفیعی با بیان اینکه، در خرداد سال جاری شورای شهر مصوبه ای داشت که این بلیت ها، رایگان و در قالب کارت ویژه سالمندان ارائه شود، گفت: سقف این اعتبار از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ و حتی ۵۰۰ هزار تومان باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰ هزار سالمند از این امکان تخفیف ۹۰ درصدی استفاده می کنند که بار مالی ۴۰ میلیارد تومانی برای شهرداری دارد، گفت: اگر این بلیت ها را رایگان کنیم بررسی ها نشان داده که تعداد ۴۰۰ هزار نفر از این بلیت ها استفاده می کنند و بار مالی شهرداری نیز به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه نکته مهم، امنیت پایین این کارت ها است، گفت: سازمان فناوری شهرداری ۹ ماه زمان خواسته که امنیت کارت ها را با ساز و کار جدید افزایش دهد.

معاون شهردار تهران، از اعضای شورا خواست تا به دلیل اختلاف این ۲ مصوبه قید اجرای مصوبه خرداد ماه تا زمان ارتقای امنیت کارت ها برداشته شود و این طرح به کمیسیون ها ارسال شود.

در نهایت با رای اعضای شورای شهر، پیشنهاد برای بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha