۱۳ آبان ۱۴۰۰، ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84529213
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه اصفهان: سخت‌گیری به بدهکاران بی بضاعت  مورد قبول نیست

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: سخت‌گیری برای افراد بدهکاری که توان و بضاعت مالی ندارند مورد قبول نیست و این قانون نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان اصفهان در تالار کوثر این شهر افزود: جای تأسف است که افرادی که نه به خاطر خطا و نه از روی عمد و فقط به خاطر بدهکاری به زندان می‌افتد و در زندان بر روی بدهکاری آن بهره اضافه می‌شود.
وی اظهار داشت: باید به این افراد مهلت داده شود تا پول را برگردانند و نباید در مدت طی کردن دوران حبس بهره و تورم به بدهی او اضافه شود. 
امام‌جمعه اصفهان بابیان اینکه نباید فرقی بین کسی که اعلام  ورشکستگی می‌کند و بدهی او تغییری نمی‌کند و ورشکستگی آن‌ها ازلحاظ قوه قضاییه قبول می‌شود با فرد معسری که توان مالی ندارد وجود داشته باشد، گفت: از قضات می‌خواهم که در این موارد سختگیری نکنند.
وی تصریح کرد: ما قضاتی داریم که اگر کسی برای مهریه ۱۰۰ تا سکه می‌خواهد آن را قسطی می‌کنند و می‌گویند باید ٢٠ سکه یکجا پرداخت شود و مابقی ماهانه داده شود  درحالی‌که میزان دریافتی و حقوق فرد میسر کمتر از آن چیزی است که باید پرداخت کند که این قانون باید اصلاح شود.   

آیت‌الله طباطبایی نژاد افزود: در اصفهان شاید بیش از همه استان‌ها افراد زندانی را آزاد می‌کنند به‌طوری‌که در هفت‌ماه امسال ٣۵۶ نفر با میلیاردها تومان بدهکاری آزاد شدند ؛ آن‌ها ۱۲۴ میلیارد تومان بود که ۴٨ درصد آن را طلبکارها بخشیدند و قسمتی را خیران دادند و قسمتی را به‌صورت قرض از بانک‌ها گرفتند.
استاندار اصفهان نیز در این جلسه گفت: اهمیت دستگاه قضا بر همه روشن و مبرهن است و  برخی پیامبران، صالحان و اولیای خدا جان خود را برای استقرار عدالت در جامعه به حضرت حق هدیه کردند.
سید رضا مرتضوی افزود: جایگاه قضات بسیار پرمخاطره و خاص است که در دوران جمهوری اسلامی، نگاه ویژه‌ای از سوی بزرگان نظام به دستگاه قضا شده و همیشه این دستگاه مورد مراقبت، راهنمایی و ارشاد قرارگرفته و مسیر ویژه‌ای را تاکنون طی کرده است.
وی اظهار داشت: جای‌جای مملکت ما پر از قضات شریفی است که برای استقرار عدالت که زینت همه حاکمیت‌هاست تلاش کرده‌اند.

به گزارش ایرنا در پایان این مراسم حجت‌الاسلام اسدالله جعفری به جای  محمد رضا حبیبی به عنوان رییس‌کل دادگستری استان اصفهان معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha