۶ آبان ۱۴۰۰، ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84521369
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رسالت نماینده عزل و نصب مدیران نیست

بوشهر-ایرنا- نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه نماینده مجلس عزل و نصب مدیران نیست و من هم از گوشه‌ و کنار خبرهایی مبنی بر سهم‌خواهی و دخالت برخی نمایندگان در انتصاب‌ها را شنیده‌ام که در صورت صحت اشتباه و خلاف است و نباید این روال وجود داشته باشد.

روابط عمومی دفتر نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه به نقل از  ابراهیم رضایی  در نشست پرسش و پاسخ با اهالی محله حسین‌آباد برازجان افزود: روی مصداق و اینکه چه فردی مدیر شود ورود نمی‌کنیم ولی بر روی معیارهای انتصاب مدیران از جمله اینکه مدیران دولت باید کارآمد، مردمی، انقلابی و پاک‌دست و در راستای گام دوم انقلاب باشند، تاکید می‌شود.

وی یادآورشد: جایگاه دشتستان به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان استان و قطب نیروی انسانی مجرب، نخبه، باسواد، متخصص و تحصیل‌کرده و انقلابی در مدیریت‌های استان بوشهر لحاظ شود.

رضایی اضافه کرد: از مدیریت اجرایی استان بوشهر انتظار می‌رود آن گونه که در شان دشتستان است، نیروهای متخصص این شهرستان را در مدیریت‌ها بکار گیرند.

وی با اشاره به اینکه رابطه نمایندگان با استاندار را میزان انقلاب، ولایت‌ و مردم‌ تعیین می‌کند، بیان کرد: استاندار و هر مسئول دیگری به همان اندازه‌ که نوکری و خدمت به مردم و انقلاب کند و در خط ولایت باشد، مطلوب نمایندگان است.

رضایی ادامه داد: چنانچه مدیری دنبال باندبازی و تسویه‌حساب و سیاسی‌کاری باشد و مشکل مردم را حل نکند نمایندگان نیز به همان میزان با آن مدیر فاصله می‌گیرند.

وی  پاسخگویی مسئولان را عامل مهم و تاثیرگذاری در رفع مشکلات مردم دانست و اظهار کرد: مسئولی که پاسخگو باشد دنبال رانت و فساد و تبعیض نخواهد بود و بدون شک پاسخگویی در عملکرد بهتر مسئولان نیز اثرگذار خواهد بود.

وی با قدردانی از دست‌ اندرکاران طرح پویش ۴۸_ ۴۸، اضافه کرد: یکی از افتخاراتم ارائه گزارش‌های ماهانه به مردم است و عملکرد شورا در ارائه گزارش به مردم در مساجد حرکت مهم و بزرگی است که انتظار می‌رود همچنان تداوم داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی دو ماهه گذشته ۳۷ سوال از وزیران پرسید شده که یکی از آنها مربوط به بافت‌های فرسوده بوده است. 

وی افزود: همچنین ۳۰ تذکر در زمینه‌های مختلف به وزیران داده شده که مهمترین موضوع‌های آن مربوط به مسائل خرما، قبض‌های برق و آب، مسائل معیشتی مردم و مقابله با گرانی، آب، نهاده‌های دامی، احتکار خودرو و پاداش پایان خدمت بازنشستگان و فرهنگیان بود.

وی یکی از مصوبات مهم در مجلس را در یک ماه گذشته طرح تقویت امنیت غذایی کشور عنوان کرد و با اشاره به اهمیت آن، طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان را از دیگر موارد مهم مطرح شده در مجلس دانست.

رضایی با اشاره به بررسی طرحی در مجلس با عنوان طرح ساماندهی مدیریت شهری، عنوان کرد: این طرح نقش مهمی در انسجام مدیریت شهری و در نتیجه ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم در محلات و مناطق مختلف شهرها ایفا می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha