تشکل‌های مردم نهاد توان تقویت سرمایه اجتماعی را دارند

کرمانشاه - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه قدرت دولت به مشارکت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد است، تاکید کرد: دغدغه سمن‌ها مسائل اجتماعی است و این تشکل‌ها فرصتی برای مدیران برای تقویت سرمایه اجتماعی هستند.

به گزارش ایرنا؛ «حسین خوش‌اقبال» روز چهارشنبه در نشست با هیات اندیشه ورز تشکل‎های مردم نهاد استان در سرسرای تدبیر استانداری افزود: جامعه ای پویا است که مدیرانش، شنوندگان و تحمل‌کنندگان خوبی باشند و برخی از مشکلات سمن‌ها نیز به عدم باور برخی مدیران به تشکل‌های مردم نهاد باز می‌گردد.

وی با اشاره به تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم در پرداخت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی گفت: در دولت گذشته مسائل اجتماعی به خوبی برجسته شد و سمن‌ها فرصت چالش‌گری و ظهور مجدد در مشارکت‌های اجتماعی را پیدا کردند.

خوش‌اقبال در ادامه با تاکید بر استمرار حرکت موثر سمن‎‌ها در عرصه مطالبه‌گری اجتماعی، افزود: دولت سیزدهم نیز راهی جز توجه و حمایت از سمن‌ها ندارد چرا دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند مشکلات را حل کنند و مردم در بحران‌ها و مسائل مختلف گره گشای کشور بوده‌اند.

وی تصریح کرد: در شرایط  کنونی نیز که آستانه تحمل مردم کاهش یافته، این تشکل‌های مردم نهاد هستند که می‌توانند به حفظ و تقویت سرمایه اجتماعی کشور کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با تاکید بر تقویت فضای تعاملی بین دولت و سمن‌ها اظهار داشت: حتما انسجام تشکل‌ها و هیات اندیشه ورز به حل مسائل کمک خواهد کرد. چاره ای جز مشارکت سمن‌ها برای توانمندشدن جامعه نداریم و قدرت دولت به مشارکت سمن‌ها و تشکل‌هاست.

گفتنی است در ابتدای این نشست اعضای هیات اندیشه ورز تشکل‌های مردم نهاد استان کرمانشاه نقطه نظراتی در مورد مسائل مختلف استان و وضعیت فعلی جامعه بیان داشتند و پیشنهاداتی را برای بهتر شدن تعامل بین سمن‎‌ها و دستگاه‌ها مطرح کردند.

براساس آمارها بیش از ۵۰۰ سازمان مردم نهاد دارای مجوز در بخش های مختلف در استان کرمانشاه فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha