۲۷ مهر ۱۴۰۰، ۹:۰۳
کد خبرنگار: 5194
کد خبر: 84509561
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

۲۷ مهر ۱۴۰۰، ۹:۰۳
کد خبر: 84509561
کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (سه شنبه، ۲۷مهر) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۱ در شرایط قابل قبول (سالم) است.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۸۰ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۵، اُزن با شاخص ۳۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۳و منوکسیدکربن با شاخص ۲۸ بود.

ایستگاه شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۳۲، دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۵۲ و ایستگاه اقدسیه منطقه یک با شاخص۴۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۴۲، شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۹ و ایستگاه  شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۰۶ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۷۰روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha