دولت افزایش سرمایه بانک‌ها را در دستور کار قرار دهد

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: دولت افزایش و تقویت سرمایه بانک‌ها بویژه در بخش دولتی را در دستور کار قرار دهد، در طول زمان حجم و گستره این عملیات افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، روح‌اله خدارحمی روز جمعه در حاشیه سفر رئیس جمهوری و هیات دولتسیزدهم به استان بوشهر در گفت وگو با ایرنا در باره  مشکل بانکداری در کشور افزود: دولت در سال‌های گذشته به دلیل محدودیت‌هایی که داشته از افزایش سرمایه بانک‌ها تا حدودی بازمانده است و امیدواریم در دولت سیزدهم  توجه بیشتری به این موضوع شود زیرا افزایش سرمایه بانک‌ها برای بهبود عملکردشان لازم است.

وی  با بیان اینکه رایزنی‌هایی در این زمینه برای حل مشکلا در حا انجام است. اظهار کرد: تورم بالا و بی ثباتی اقتصادی مشکل عمده‌ای است که همه تولید کنندگان کشور و فعالان اقتصادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرعامل بانک کشاوری بیان کرد: امید می‌رود در دولت جدید با برنامه‌ریزی بهتر، رسیدگی بیشتر و گشایش‌هایی که ایجاد می‌شود، شرایط اقتصادی برای فعالیت کارآفرینان و فعالان اقتصادی بهبود یابد چون تنها در این صورت است که روابط مشتریان و فعالان اقتصادی با بانک بهتر می‌شود و به طور طبیعی نرخ مطالبات غیرجاری هم کاهش پیدا می‌کند.

خدارحمی اضافه کرد: در عین حال تقویت سرمایه بانک‌ها بویژه بخش دولتی بسیار لازم است، زیرا در طول زمان حجم و گستره عملیات افزایش می‌یابد.

مدیرعامل بانک کشاورزی افزود: در سال‌های اخیر موسسه‌های غیر مجاز و بانک‌هایی که عملکرد نامناسبی داشتند یا اصلاح و یا ادغام شدند و شرایط بهتری از این نظر برای نظام بانکی ایجاد شد.

وی تاکید کرد: بانک کشاورزی هم به عنوان یک بانک تخصصی به طور نسبی به کمک بیشتری از جانب دولت برای اینکه بتواند منابع ارزان‌تری در اختیار بخش کشاورزی قرار دهد، نیاز دارد.

خدارحمی  بیان کرد: به لحاظ حجم منابع موفق به پاسخگویی بودیم، اما از حیث نرخ سود از آنجا که لاجرم روش‌های مرسوم تجهیز منابع  مورد استفاده قرار گرفت، هزینه تمام شدن این منابع در حدی است که برای فعالان بخش کشاورزی خیلی دلچسب نیست، بنابراین امیدوار هستیم دولت جدید در این زمینه هم با گشایش‌ها، برنامه‌ریزی بهترو هماهنگی بیشتر موانع ارتقا سطح دسترسی کشاورزان به منابع اعتباری را بردارد و ما هم درتلاش هستیم تا در این مسیرحرکت‌هایی را به ثمر بنشانیم.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه به استان بوشهر سفر کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha