۱۳ مهر ۱۴۰۰، ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 1022
کد خبر: 84494556
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بنیاد مسکن امسال ۴۰۰ هزار خانه می سازد

گرگان- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این نهاد سال جاری ۴۰۰ هزار خانه برای روستاییان و ساکنان شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را با محوریت مردم می سازد.

 به گزارش ایرنا، اکبر نیکزاد شامگاه روز سه شنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت ۶۰ واحد خانه در روستای وحدت آق قلای  استان گلستان در گفت گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد ، ۲۰۰ هزار واحد در قالب تولید مسکن و عمل به قول رییس جمهوری مبتی برساخت سالانه یک میلیون مسکن بوده که به این بنیاد واگذار شده است.

وی با تاکید بر حفظ بافت سنتی روستاها در اجرای طرح ها منجمله استفاده از مصالح منطقه در سنگفرش، تصریح کرد: تاکنون برای حفظ و احیای بافت با ارزش روستا، مطالعه و اقدام خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: اکنون تمام تلاش بر این است که سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت و مقاوم سازی خانه ها ضمن حفظ سیمای روستا، از تبدیل شدن به سیمای شهری جلوگیری شود.

نیکزاد ادامه داد: در این راستا حوزه عمران روستایی و پژوهشکده بنیاد مسکن فعال شده و مطالعه های خود و طرح های به نتیجه رسیده را به استان ها ابلاغ می کند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص رفع مشکل مسکن اهالی روستای وحدت آق قلای گلستان گفت : با تزریق اعتبار متمم ساخت برای هر واحد بین ۶۰۰ تا ۵۵۰ میلیون ریال، بهره برداری این واحدها تا ۲ ماه آینده آغاز می شود.

وی گفت: با اسکان ۶۰ خانوار در این واحدها، خانه قدیمی در مخزن سد وشمگیر ، جمع آوری و فضا تحویل شرکت آب منطقه ای داده می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز از چند روستای ترکمن نشین گردشگرپذیر گلستان از جمله قره سو و چاپاقلی واقع غرب استان بازدید کرد.

نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حوالی ظهر امروز استان گلستان سفر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha