فلسفه سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) بازآموزی درباره تفرقه و نفاق است

قزوین - ایرنا - مدرس مسایل دینی و مذهبی دانشگاه پیام نور قزوین گفت: سالروز رحلت پیامبر اکرم (ع) فرصتی برای بازآموزی مسلمانان است تا همواره مراقب تفرقه و نفاق دشمنان اسلام بوده و با آن مقابله کنند.

محمد مهدی زمانی روز سه‌شنبه به مناسبت ۲۸ صفر، رحلت پیامبر اکرم (ص) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از حضرت زهرا (س) نقل شده که رحلت پیامبر اکرم (ص) پیامدهای متعددی با خود به همراه داشت که باید همواره مورد توجه ما قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ایجاد ضعف و سستی در میان مردم، تفرقه و اختلاف، بی حرمتی به حریم پیامبر، آشکار شدن خط نفاق و دورویی، پررنگ شدن فعالیت فرصت طلبان و کم رنگ شدن دین و معنویت از عمده مسایلی بود که پس از رحلت آن پیامبر عظیم الشان از سوی دشمنان اسلام در بین مسلمانان پدیدار گشت.

زمانی، مهمترین پیامد پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) را آشکار شدن خط نفاق و دورویی و ایجاد تفرقه بین مسلمانان برشمرد و اظهار داشت: اگرچه تمامی اتفاقات رحلت آن حضرت را باید در جای خود مورد بررسی قرار داد، اما  مهمترین آن ایجاد تفرقه و نفاق است که باعث شد تا صدمات زیادی به دین اسلام وارد شود.

این کارشناس حوزه مسایل دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: فقدان حضور آن حضرت پس از رحلت باعث شده بود تا برخی از دشمنان اسلام کار قرآن و اسلام را تمام شدنی بدانند، در حالی که تنها رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) پایان یافته بود و تازه مفهوم نبوت در اصول دین آغاز به کار می‌کرد.

وی، تدبیر و آگاهی مسلمانان را در شکست دسیسه دشمنان اسلام بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) در ۲۸ صفر به ما هشدار می‌دهد که همیشه مراقب دشمنان اسلام باشیم و بدانیم که عده‌ای همواره به دنبال تفرقه افکنی در بین صفوف مردم هستند.

مدرس مسایل دینی و مذهبی دانشگاه پیام نور قزوین یادآور شد: متاسفانه امروز در جامعه ما با وجود حضور رهبری فرزانه و عالم به مسایل روز، شاهد هستیم که عده‌ای سعی دارند با ایجاد تفرقه و نفاق اهداف اصلی جمهوری اسلامی را کمرنگ جلوه دهند، درحالی که این توطئه‌ها با فرامین رهبری خنثی می‌شود.

زمانی خاطرنشان کرد: همه ما مسلمانان وظیفه داریم با آگاهی و بصیرت نسبت به سخنان و سنگ اندازی‌های دشمنان اسلام با تدبیر عمل کرده و اجازه ندهیم سیر رشد و صعود متعالی دین اسلام به تعویق بیافتد.

مدرس مسایل دینی و مذهبی دانشگاه پیام نور قزوین تاکید کرد: ۲۸ صفر بهترین فرصت برای بازخوانی تاریخ صدر اسلام است تا بار دیگر درک کنیم که دشمن همیشه و در تمامی صحنه ها حضور داشته و همواره نیز سعی در تفرقه ساختن صفوف مسلمانان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha