۴ مهر ۱۴۰۰، ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 84484748
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۶ میلیارد تومان برای توسعه شهرستان بجنورد مصوب شد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ۱۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شهرستان بجنورد مصوب شد که از این میزان، ۸۶ میلیارد تومان در حوزه عمرانی و زیر ساخت و ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش خصوصی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات دهستان بدرانلوی بجنورد که با حضور نمایندگان مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران کل استان برگزار شد، اظهار داشت: از ۶۶ مصوبه سفر اول به روستاهای شهرستان بجنورد ۶۰ مصوبه اجرایی شده و ۶ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: دومین سفر بررسی مشکلات روستایی نیز امروز با همراهی نمایندگان مردم بجنورد در مجلس انجام شد که در این سفر عمده مشکلات زیرساختی و خدماتی روستاهای دهستان بدرانلو بررسی و مصوباتی نیز در این زمینه تصویب شد.

استاندار خراسان شمالی کمبود آب، نبود راه مناسب و بهداشت را عمده مشکلات دهستان بدرانلو عنوان کرد و افزود: اکنون ۱۷ روستای این بخش با تانکر سیار آبرسانی می شود که مقرر شاد تا با همکاری بسیج سازندگی استان آبرسانی به این روستاها انجام شود.

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز مقرر شد تا در مرحله ابتدایی تمامی مراحل ساخت راه های روستایی این منطقه را برآورد اعتبار کند تا مراحل اجرایی بازسازی آغاز شود.

شجاعی خاطرنشان کرد: طرح های هادی در این دهستان نیز نیاز به بازنگری دارد و مقرر شد تا بنیاد مسکن زمین مورد نظر در ۶۵ روستای منطقه را برای احداث مسکن روستایی جانمایی کند.

وی یادآور شد: دهستان بدرانلو فاقد سالن ورزشی است و احداث چهار زمین ورزشی روباز و ۲ سالن ورزشی مسقف در این جلسه مصوب شد که اداره ورزش و جوانان استان باید عملیات ساخت این سالن های ورزشی را اجرا کند.

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی امروز یکشنبه به همراه نمایندگان مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل برای بررسی مشکلات دهستان کسبایر به روستای دُراقانلو سفر کردند و از نزدیک در جریان مشکلات مردم منطقه قرار گرفتند.

 دهستان بدرانلو نام دهستانی در بخش مرکزی شهرستان بجنورد، استان خراسان شمالی در ایران است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۰ هزار و ۲۷۸ نفر و ۵ هزار و ۷۳ خانوار است.

براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha