بیش از یک میلیون دُز واکسن طی شهریور امسال در آذربایجان‌غربی تزریق شد

ارومیه- ایرنا- در حالی که طی ماه‌های پیش از شهریور، تنها ۷۳۸ هزار دُز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شده بود، رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در استان گفت: طی مرداد امسال، حدود یک میلیون و ۵۳ هزار دُز واکسن در شهرستان های مختلف تزریق شد.

علی‌احمد آقاپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار روز به روز در حال افزایش بوده به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲ هزار و ۶۷۶ نفر به این تعداد اضافه شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به آمار، طی شهریور امسال روزانه به طور متوسط حدود ۳۴ هزار دز واکسن تزریق شد که این رقم در مرداد گذشته، ۱۴ هزار دُز بود.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه میزان واکسیناسیون در استان به یک میلیون و ۸۳۴ هزار دز رسیده، ادامه داد: امیدواریم با تداوم این روند، تعداد بیشتری از مردم استان با سرعت بیشتر واکسینه شوند.

آقاپور اظهار کرد: تاکنون افراد متولد ۱۳۸۵ و پیش از آن، می توانند با ثبت نام در سامانه سلامت، واکسن خود را دریافت کنند که البته برخی اقشار نظیر دانش آموزان، دانشجویان، رانندگان، خبرنگاران و معلمان نیز به صورت گروهی واکسینه می شوند.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

نزدیک به ۳.۷ درصد واکسیناسیون کشور در آذربایجان غربی انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha