امیرعبداللهیان برای تامین نیازهای لبنان اعلام آمادگی کرد

تهران - ایرنا - وزیر امورخارجه با تاکید بر گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین ملت و دولت لبنان و جمهوری اسلامی ایران، برای تامین نیازهای لبنان در زمینه‌های مختلف توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران با حسین امیر عبداللهیان  وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار  با تبریک به ملت و دولت لبنان به مناسبت تشکیل دولت جدید در این کشور ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مشکلات مردم این کشور حل شود و آمال و آرزوهای مردم لبنان تحقق یابد.

 امیر عبداللهیان تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران به ریاست سید ابراهیم رئیسی به حمایت از مقاومت توجه و تاکید دارد.

وزیر امور خارجه همچنین  مقاومت عزتمندانه مردم لبنان برابر دشمن صهیونیستی و تکفیری را  مایه عزت و  سربلندی همه ملت های منطقه و آزادیخواهان دانست.

امیر عبداللهیان بر گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین ملت و دولت لبنان و جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد و برای تامین نیازهای لبنان در زمینه‌های مختلف توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد.

«عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار  انتخاب امیر عبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

نماینده جنبش حزب الله لبنان افزود: مردم این کشور  قدردان  جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از لبنان در زمان سختی ها  هستند.

صفی الدین همچنین از جمهوری اسلامی ایران بواسطه فروش سوخت مورد نیاز مردم  لبنان قدردانی کرد.

نماینده جنبش حزب الله لبنان اظهار امیدواری کرد: جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها  مراحل  رشد و شکوفایی را طی نماید و توسعه یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست خارجی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha