۲۱ شهریور ۱۴۰۰، ۱۸:۰۱
کد خبر: 84468497
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی ساخت پردیس سینمایی امید یاسوج آغاز شد

۲۱ شهریور ۱۴۰۰، ۱۸:۰۱
کد خبر: 84468497
عملیات اجرایی ساخت پردیس سینمایی امید یاسوج آغاز شد

یاسوج- ایرنا - شهردار یاسوج گفت: عملیات اجرایی ساخت پردیس سینمایی امید با همکار وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهر آغاز شد.

به گزارش ایرنا، نستهن مقدم روز یکشنبه در آیین کلنگ زنی پردیس سینمایی امید یاسوج  اظهار داشت:این پردیس با اعتبار اولیه ۱۲ میلیارد ریال با همکاری وزارت ارشاد و سازمان هماری شهرداریها  اجرا شود.

وی افزود: در این پردیس سه تا پنج سالن با ظرفیت ۴۰ تا ۸۰ نفر  پیش بینی شده است.

شهردار یاسوج بیان کرد: شهر یاسوج با توجه به ظرفیت های انسانی مطلوب در حوزه هنر از داشتن سینما محروم بوده که تلاش بر این است تعداد صندلی هایمان را درحوزه سینما افرایش دهیم.

مقدم عنوان کرد: با توجه به ماهیت طرح با کمک های سازمان همیاری شهرداری بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه تمام شده این مجموعه  همزمان با کلنگ زنی در اختیار ما قرار داده می شود.

وی ابراز داشت: قول می دهیم فیزیک ساختمان را در یک بازه زمانی مشخص آماده می کنیم اما با توجه به بالا بودن هزینه تجهیزات می طلبد وزارت فرهنگ و ارشاد همراهی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین ضمن تبریک روز ملی سینما گفت : امروز با توجه به تفاهم نامه ای که وزارت فرهنگ با شهرداری ها و سازمان همیاری ها منعقد کرده است کلنگ زنی پردیس سینمایی امید را خواهیم داشت.

محمد علی پیرسبزی  افزود: این پردیس که زمین آن از سوی شهرداری یاسوج اهدا شده  در یک طبقه ساخته می شود و بهره بردار سینما پردیس، نیز  شهرداری خواهد بود.

 مدیرکل صدا وسیمای کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین گفت: در حوزه فرهنگ اگر نگاه هم افزایی نداشته باشیم نمی توانیم شاهد کار خوب و موثر باشیم.

امیر رئوف افزود: مجتمع فرهنگی شهر یاسوج سالهاست  نیمه کاره رها شده و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هنوز نتوانسته در اختیار فرهنگ دوستان قرار بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت اکران فیلم افزود: هیچ چیزی جای اکران فیلم در سینما را نمی گیرد در یاسوج ظرفیت های خوبی وجود دارد و نیاز بود چنین مکانی راه اندازی شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های خوبی در حوزه سینما و هنر دارد می توانیم فضای گردشگری هنر را نیز در استان راه اندازی کنیم شعار یاسوج پایتخت طبیعت ایران به زیرساخت هایی نیاز دارد و باید به جایی برسد که ظرفیت حضور گردشگر در استان فراهم شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha