۱۹ شهریور ۱۴۰۰، ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84466287
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دانمارک همه محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد

۱۹ شهریور ۱۴۰۰، ۱۵:۵۲
کد خبر: 84466287
دانمارک همه محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد

تهران – ایرنا – میزان بالای واکسیناسیون در دانمارک به این کشور امکان داد، اولین کشور در اتحادیه اروپا باشد که همه محدودیت های داخلی کرونایی را لغو می کند.

به گزارش امروز (جمعه) ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، لغو این محدودیت ها پس از اعمال قوانین سختگیرانه به مدت ۵۴۸ روز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برقرار شد.

بازگشت به وضعیت عادی در دانمارک، تدریجی بوده، اما از امروز لزوم همراه داشتن گواهی دیجیتال سلامت که مدرکی دال بر واکسن زدن است، برای ورود به کلوپ های شبانه الزامی نیست.

بیش از ۸۰ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در این کشور اسکاندیناوی دو دُز واکسن را دریافت کرده اند. این وضعیت باعث شده تا دولت دانمارک اعلام کند که کووید – ۱۹ از این پس یک بیماری بحرانی اجتماعی در این کشور به شمار نمی رود.

«سورن رییس پالودان» استاد ویروس شناسی در دانشگاه آرهوس در دومین شهر بزرگ دانمارک گفت: من نمی گویم که هنوز زود است؛ ما در را باز کرده ایم، اما همچنین گفته ایم که در صورت نیاز می توانیم آن را ببندیم.

وی افزود: نقطه عطف در دانمارک برای آغاز کاهش محدودیت ها زمانی رخ داد که اکثریت گروه سنی بالای ۵۰ سال دو دُز واکسن را دریافت کردند.

از ۱۴ اوت (۲۳ مرداد)، اجبار زدن ماسک در وسائط نقلیه عمومی در دانمارک برداشته شد. از ۱ سپتامبر (۱۰ شهریور) نیز  کلوپ های شبانه بازگشایی، محدودیت تجمعات برداشته و ورود به رستوران، سالن های ورزشی و آرایشگاه نیز مستلزم نشان دادن گواهی سلامت نبود.

با این حال، پوشاندن صورت با ماسک همچنان در فرودگاه های دانمارک اجباری است و به مردم توصیه می شود در مطب پزشکان، مراکز آزمایشگاهی یا بیمارستان ها ماسک بزنند.

همچنین رعایت فاصله اجتماعی همچنان مورد توجه قرار دارد و محدودیت های ورودی سخت برای اتباع غیردانمارکی در مرزها اعمال می شود.

«مگنوس هیونیک» وزیر بهداشت دانمارک ماه گذشته اعلام کرد که همه گیری کرونا تحت کنترل است. وی در عین حال هشدار داد که هنوز از همه گیری خارج نشده ایم و دولت در صورت نیاز اقدام خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha