۱۸ شهریور ۱۴۰۰، ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84465344
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

سایت موزه همدان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

همدان- ایرنا- شهردار منطقه یک همدان از اتمام پروژه سایت موزه میدان امام(ره) شهر همدان تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: هم اکنون این طرح بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

«مسعود دهبانی صابر» روز پنجشنبه در گفت‌وگو باخبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۱۱ میلیارد تومان تاکنون از منابع شهرداری برای طرح سایت موزه میدان امام(ره) شهر همدان هزینه شده است افزود: این مبلغ به پیمانکار مربوطه پرداخت شده و طی چند ماه آینده این سایت تکمیل و آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه عملیات نماکاری سایت موزه در حال انجام است و آب‌نمای نواری نیز در محل اجرا خواهد شد اظهار داشت: پس از پایان کار، اداره میراث فرهنگی آثار به دست آمده را به محل سایت موزه باز می‌گرداند.

شهردار منطقه یک همدان عنوان کرد: گرمایش از کف در رمپ‌های موجود در محل سایت موزه انجام می‌شود تا در فصل زمستان مشکلی نداشته باشیم و نیز درخت‌های چند ساله برای میدان امام (ره) در نظر گرفته شده که به زودی کاشته می‌شود.

دهبانی صابر عنوان کرد: سایت موزه میدان امام(ره) اولین سایت موزه ایران است و به جهت اینکه در همین محل آثار باستانی به دست آمده، یکی از کم‌نظیرترین فضاها در جهان به شمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: موزه مرکزی میدان امام (ره) در بافت تاریخی شهر و بازار قدیمی همدان می‌تواند به جذب بیشتر گردشگر داخلی و خارجی کمک کند.

به گزارش ایرنا، احداث موزه میدان امام (ره) چهار سال قبل، پیشنهاد و مصوب شده بود.

آثار تاریخی اکتشافی از میدان مرکزی همدان، گروهی از چهره‌های مطرح هنری کشور را برآن داشت تا از مسوولان اجرایی بخواهند این میدان تبدیل به سایت موزه شود تا همان آثار تاریخی در آن حفظ و به نمایش گذاشته شود و در نهایت این درخواست پذیرفته شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha