۱۴ شهریور ۱۴۰۰، ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84461338
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قدردانی سفیر ایران در ژاپن از ورزشکاران پارالمپیک در توکیو

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در مراسمی از مدال آوران و ورزشکاران پارالمپیک ایران در توکیو ‌۲۰۲۰ تقدیر کرد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از سفارت ایران در توکیو، «مرتضی رحمانی موحد» امروز در مراسم تجلیل از مدال آوران و ورزشکاران پارالمپیک با توجه به نامگذاری کاروان پارالمپیک ایران به نام سردار دل‌ها «شهید قاسم سلیمانی»، این اقدام را موجب برکت و نشاط معنوی ورزشکاران برشمرد و حضور «خانم یامامورا» مادر شهید بابائی را نیز در کنار کاروان، عاملی برای تقویت روحیه و اخلاص ورزشکاران دانست.

وی به تلاش های دو سال اخیر سفارت در همکاری با دو کاروان المپیک و پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران در مسابقات توکیو ۲۰۲۰ اشاره کرد و ادامه داد که برای سفارت و همه ایرانیان مقیم ژاپن موجب افتخار و مباهات بود که در راستای حضور و تلاش موفقیت آمیز کاروان‌های کشورمان انجام وظیفه نموده و از هر گونه خدمات مورد نیاز برای تسهیل در حضور موفق و بدون مشکل کاروان‌ها، دریغ ننماید.

رحمانی موحد افزود: در این دوره از مسابقات المپیک، ما شاهد ورزشی ترین دوره المپیک بودیم که با توجه به شیوع کرونا و وجود شرایط اضطراری در توکیو، مسئولین دولتی و برگزار کننده المپیک، تمام تلاش و همت خود را بر انجام مسابقات با کمترین مشکل قرار دادند و از این بابت از دولت ژاپن تشکر می‌ کنیم.

وی یادآورشد که سفارت با بهره گیری از فرصت المپیک و پارالمپیک و بنا به درخواست و حمایت کمیته ملی المپیک اقدام به برگزاری نمایشگاه «ایران زیبا» به مدت ۱۵ روز کرد.

سفیر ایران در ژاپن ادامه داد: همچنین مراسم رونمایی از تابلو فرش‌های دستباف ویژه المپیک و پارالمپیک، برگزاری نمایشگاه تابلوفرش‌های ورزشی، راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی، پوشش رسانه‌ای حضور کاروان‌های ورزشی،  رصد بازتاب اخبار مربوط به ورزشکاران ایرانی و نشست محدود با جمعی از ایرانیان فعال ورزشی مقیم ژاپن از دستاوردهای فرهنگی این دوره از مسابقات المپیک و پارالمپیک است.

رحمانی موحد افزود که برخی از ایرانیان و تجار مقیم به صورت داوطلبانه و در همکاری با سفارت،  کمیته هواداری از کاروان‌های ورزشی را تشکیل داده و ضمن آن قرار بود برنامه جامع و گسترده ای برای ایرانیان مقیم تدارک دیده شود که به دلیل شیوع کرونا، به ناچار لغو شد.

در ادامه برنامه مراسم قرعه‌کشی هدایای ویژه مدال آوران طلایی و همچنین اهدا جوایز به دیگر مدال آوران حاضر در مراسم انجام شد که طی آن گوشی موبایل آیفون، ساعت سیکو و دیگر صنایع دستی ژاپنی همراه با لوح تقدیر با امضا سفیر و رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران به مدال آوران پارالمپیکی اهدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha