۱۳ شهریور ۱۴۰۰، ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 84459436
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پرورش ۱۰۰ قطعه بچه ماهی خاویاری در سیب‌وسوران آغاز شد

زاهدان- ایرنا- رییس اداره شیلات سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار پرورش ۱۰۰ قطعه بچه ماهی خاویاری از ۲ گونه بازارپسند و مناسب رشد در این منطقه آغاز شد.

الهام موحدنیا روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای نخستین بار به صورت الگویی و آزمایشی تعداد ۱۰۰ قطعه بچه ماهی خاویاری خریداری شده از طرف اداره کل شیلات آب‌های داخلی در یکی از استخرهای شهرستان رهاسازی شده تا در صورت دستیابی به نتایج مطلوب نسبت به توسعه پرورش اینگونه ماهیان در منطقه اقدام شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از سال دوم تولید از این استخر افزون بر ۸۰۰ کیلوگرم ماهی برداشت و روانه بازار مصرف شود افزود: این ماهی در سن ۱۴ تا ۱۷ سالگی به بلوغ می‌رسد و می‌توان از گونه ماده این ماهی خاویار استحصال کرد.

رییس اداره شیلات سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پرورش ماهیان خاویاری مزایای مانند سوددهی بالا، استقامت در برابر بیماری‌ها و رشد سریع دارند.

به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آب‌های دریای عمان فعال هستند.

سیب و سوران یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان و مرکز این شهرستان شهر سوران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha