۳ شهریور ۱۴۰۰، ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 84449330
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ترانس برق نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور آتش گرفت

۳ شهریور ۱۴۰۰، ۲۱:۵۳
کد خبر: 84449330
ترانس برق نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور آتش گرفت

مشهد- ایرنا- رییس سازمان آتش‌نشانی شهرداری نیشابور گفت: ترانس‌ برق یکی از پست‌های نیروگاه سیکل ترکیبی این شهرستان، عصر چهارشنبه به علت فشار زیاد بار و افزایش حرارت، دچار آتش‌سوزی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی نیشابور، سیدمهدی حسینی چهارشنبه اظهار داشت: پس از اعلام این حادثه، چند گروه آتش نشان برای مهار آتش به محل اعزام شدند.

مدیر شرکت برق نیشابور نیز گفت: علت این آتش‌سوزی بروز اشکالات فنی در پست ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سیکل ترکیبی بود که بر اثر آن روند توزیع برق دچار اختلال شد و برق بخش هایی از شهر قطع شد.
جلال بهشتیان با بیان اینکه در این حادثه کسی آسیب ندیده است، افزود: در ساعت آینده برق شهرستان نیشابور به حالت عادی بازخواهد گشت.
فرمانداری نیشابور نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل آتش سوزی در پست مبدل ۴۲۰ کیلوولت به ۱۳۲ کیلوولت نیروگاه سیکل ترکیبی، تعدادی از فیدرهای مربوط به شهرستان و شهرک صنعتی عطار از مدار خارج شده که در هماهنگی مدیریت بحران با مدیریت برق شهرستان، مقرر شد حداکثر تا ساعت ۲۰ برق قسمتی از شهر، که دچار خاموشی شده برقرار و در ادامه نسبت به تامین برق مسیرهای روستایی و سایر قطعی ها با اولویت اقدام شود.
فرمانداری نیشابور از شهروندان خواسته است که با توجه به شرایط ایجاد شده، به‌ حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق در ۲۴ ساعت آینده همکاری لازم را با مجموعه برق شهرستان داشته باشند.
بنا بر اطلاعیه مزبور، اکنون کلیه واحدهای فنی در حوزه مدیریت برق، در آماده باش کامل بوده و برای خدمت رسانی مطلوب تر در حال انجام اقدامات فنی موثر هستند.

براساس گزارش های رسیده و مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، به دنبال این حادثه برق بخشی از روستاها و مناطق غربی شهر نیشابور قطع شده است.
مرکز شهرستان‌۴۰۰ نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha