استاندار: مردم هرمزگان تعطیلی‌های پیش روی را در خانه بمانند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: با توجه تعطیلی‌های سراسری همه اداره‌ها از ۲۵ تا ۳۰ مردادماه همزمان با سراسر کشور،از همه مردم می‌خواهیم با همکاری در رعایت محدودیت‌ها، در این مدت یک هفته‌ای در خانه بمانند و از هرگونه جابه جایی پرهیز کنند.

فریدون همتی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت رفت و آمدهای بین استانی، شهری و روستایی افزود: اعمال ممنوعیت رفت و آمد ۲ هفته‌ای نیز از فردا ۲۴ مرداد همزمان با سراسر کشور در هرمزگان نیز اجرا می‌شود که نیز نیروی انتظامی باید به طور دقیق این محدودیت‌ و ممنوعیت رفت و آمدها را اعمال کند.
وی ادامه داد: در این مدت تمامی ورودی و خروجی شهرها و روستاها در هرمزگان توسط نیروی انتظامی به شدت کنترل خواهد شد و هرگونه ورود و خروج به جز موارد ضروری ممنوع خواهد بود و در صورت سفر از انجام آن در مبادی ورودی و خروجی، جلوگیری می‌شود.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: طرح‌های عمرانی و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال باشند و دستگاه‌های خدمات رسان ضروری و اعضای ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا باید آمادگی لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه هرمزگان در رتبه دوم کشور به لحاظ تزریق واکسن کرونا قرار دارد، گفت: تاکنون بیش از ۴۳۵ هزار نفر در این استان، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و روند واکسیناسیون به سرعت در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با اشاره به عزاداری‌های ماه محرم، خاطرنشان کرد: طبق گزارش ها، هیات‌های عزاداری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در فضای باز و با تعداد کم و در زمان محدود، مراسم‌های عزاداری را برگزار کرده‌اند که جای قدردانی دارد.
همتی خاطرنشان کرد: از همه هیا های عزاداری انتظار داریم، برگزاری مراسم‌های عزاداری در فضای باز، با تعداد کم و در زمان کوتاه با حفظ فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا به برکت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در این ماه شاهد کاهش شیوع کرونا باشیم.
وی با تاکید بر لزوم پرهیز از دورهمی ها، اظهار داشت: حضور در دورهمی ها، مراسم‌های عروسی و ختم و مسافرت ها به شهرها و روستاها، دلیل اصلی و عمده ابتلای بسیاری از افراد به کرونا است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بهترین درمان و راه پیشگیری از کرونا دانست و اضافه کرد: با این وجود متاسفانه افرادی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند و حقوق دیگران را نادیده می‌گیرند و با این کار، جان و سلامتی خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.
وی بیان داشت: افرادی که مبتلا به کرونا هستند و قرنطینه را رعایت نمی کنند نیز جان و سلامتی خانواده خود و دیگران را به خطر می‌اندازند و این افراد باید به وجدان خود رجوع کنند و بدانند این کار آن‌ها خطرآفرینی را به صورت زنجیره‌ای منتقل می‌کند.
همتی عنوان کرد: اگر همه با هم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، به طور قطع شیوع کرونا کاهش پیدا خواهد کرد و نیازمند کمک و همکاری مردم در این زمینه هستیم تا این امر محقق شود.
وی ادامه داد: در این ایام مردم خرید کالاهای مورد نیاز خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند و همه اصول بهداشتی را رعایت کنند تا از پیک پنجم ویروس کرونا عبور کنیم.
استاندار هرمزگان با اشاره به افزایش فضا، تخت و امکانات و تجهیزات بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان افزود: امیدواریم با رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، نیازی به استفاده از این امکانات نباشد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha