فردا در مورد محدودیت‌های تردد و کسب ‎وکارها تصمیم‌گیری می‌شود

تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد کرونا گفت: فردا شنبه در مورد محدودیت‌های تردد و کسب ‎وکارها تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا،‌ علیرضا رییسی در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: ریز دستورالعمل رعایت پروتکل ها و محدودیت ها،‌ احتمال زیاد از هفته آینده یعنی فردا تصمیم گیری و ابلاغ می شود.

وی افزود:‌ این تصمیم گیری ها در حوزه تردد، کسب و کار،‌ آموزش و مسائل فرهنگی و ادارات دولتی خواهد بود که باید به صورت جدی وارد عمل شویم.

رییسی ادامه داد:‌ واقعا هیج راه دیگری به جز این وجود ندارد باید برویم به سمت کنترل شدید تا  از ورودی بیمار به بیمارستان ها کم شود، چون آمار ها در حال بالا رفتن است واقعا هیچ راهی جز این وجود ندارد.

در مورد تامین واکسن، روزهای خوب و درخشانی را در پیش خواهیم داشت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در ارتباط با بحث تامین واکسن روزهای بسیار خوب و درخشانی در پیش خواهیم داشت که ان شاالله به اطلاع مردم هم خواهد رسید.

رئیسی با اشاره به اینکه موج کرونا دلتا در کشور و در سراسر دنیا درحال تاخت و تاز است، گفت: کشورهای بسیاری همچون آمریکا، انگلیس، روسیه و فرانسه علی رغم اینکه واکسیناسیون انجام داده اند هم درگیر این موج سنگین شده اند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز که به ریاست رییس جمهور برگزار شد و همه روسای کمیته های تخصصی هم در آن حضور داشتند، تصمیمات خیلی مهمی اخذ شد که ان شاالله تصمیم نهایی فردا در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به اطلاع مردم خواهد رسید.

قطعا نیاز است که در بحث ترددها کنترل زیادی انجام شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت به اهم موضوعات مورد بحث جلسه امروز اشاره و عنوان کرد: قطعا نیاز است که در بحث ترددها کنترل زیادی انجام شود؛ سیال بودن جمعیت می تواند به گسترش بیماری دامن زده و شرایط را بدتر کند.

رئیسی با بیان اینکه امروز موضوع اقناع سازی و اطلاع رسانی شفاف به مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا همه همراه شوند، ادامه داد: این موج بیماری کنترل نخواهد شد مگر اینکه همه مردم، اصناف و دولت دست به دست هم دهند.

وی اظهار کرد: موضوع مهمی که امروز آقای رییس جمهور تاکید کرد و این اطمینان خاطر را دادند که هیچ مشکلی برای تامین ارز واکسن ها وجود ندارد. جلسات خوبی هم طی چند روز گذشته جناب آقای دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور  برگزار کردند که گشایش خیلی خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

تاکید بیشتر بر رعایت پروتکل ها

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: در ارتباط با بحث تامین واکسن روزهای بسیار خوب و درخشانی در پیش خواهیم داشت که ان شاالله به اطلاع مردم هم خواهد رسید.

رئیسی افزود: اما در ارتباط با سایر محدودیت ها حتما نیاز است که علاوه بر تاکید آقای رییس جمهور که هم باید کسب و کارها باشند، صیانت از سلامت مردم هم در اولویت است که حتما باید در کنار هم قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت کنونی شاید مجبور باشیم بعضی از محدودیت ها اعمال شوند؛ تاکید بیشتر بر رعایت پروتکل ها است که باید دقیق صورت گیرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت: رییس جمهور در بازدید سرزده از داروخانه که روز گذشته داشتند، تاکید کردند که به هیچ وجه صف نباید وجود داشته باشد چراکه این صف ها خود می توانند عامل بیماری شوند.

به گزارش ایرنا ،‌بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز جمعه ۵۲۷  بیمار مبتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع فوت شدگان به ۹۶ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،  هزار و  بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۹ هزار و ۱۱۹ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۸۵ نفر رسید. تا کنون سه میلیون و ۶۷۴ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

تاکنون ۱۴ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۴۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۶۱۰ هزار و ۷۷۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۴۱۷ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

۷ هزار و ۱۵۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۲۶ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۶۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha