جابجایی مسافر در استان اردبیل ۳۳ درصد افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از افزایش ۳۳ درصدی جابجایی مسافر در این استان طی چهار ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، فتح اله پورصالحی روز سه‌شنبه در بازدید از پایانه مسافربری پارس آباد گفت: امسال در این مدت بیش از  ۴۷۷ هزار مسافر در استان جابجا شده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: از این تعداد ۲۰۷ هزار نفر با وسیله نقلیه اتوبوس، ۴۶ هزار نفر با مینی بوس و ۲۲۳ هزار نفر نیز از طریق ناوگان عمومی سواری در استان جابجا شده‌اند.

وی با بیان اینکه این میزان جابجایی مسافر در قالب ۱۰۰ هزار مورد سفر انجام شده است، اظهار کرد: امسال تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به علت افزایش سفر بیان کرد: رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی عوامل حمل و نقل و مسافران باعث افزایش تعداد سفر در دوران کرونا بوده است.

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست.

پورصالحی از فعالیت ۵۴ شرکت مسافربری با هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه مینی‌بوس می‌باشد.

وی ادامه داد: در مجموع ۲ هزار و ۵۲۲ راننده در بخش مسافر در استان اردبیل در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

وی افزود: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می‌شود و مردم ، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha