۲ مرداد ۱۴۰۰، ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84414383
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

لبنان از دست صهیونیست ها به سازمان ملل شکایت می برد

تهران - ایرنا - «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان خواستار رسیدگی سازمان ملل متحد به ادامه تجاوز و نقض حاکمیت کشورش از سوی رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری ملی لبنان، میشل عون از  «زینه عکر» وزیر دفاع و سرپرست وزارت امور خارجه و مهاجران در دولت موقت خواست تا به «امل مدللی» نماینده دائم لبنان در سازمان ملل متحد موارد لازم نقص حاکمیت بیروت را ابلاغ کند.
عون در این پیام از نقض پی در پی حاکمیت لبنان از سوی رژیم صهیونیستی به ویژه حریم هوایی این کشور برای حمله به خاک سوریه ابراز نارضایتی شدید کرده است و از سازمان ملل متحد خواسته به تجاوزهای صهیونیست ها رسیدگی کند.
در نتیجه این تجاوزهای اخیر موشکی به سوریه دو شهر لبنان نیز دچار خسارت شدند.
از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» اعلام کرد که  «فائز غصن» وزیر دفاع پیشین لبنان ادامه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را به شدت محکوم کرد.
غصن افزود که دشمن صهیونیستی همیشه به عنوان نقطه آغاز حمله به سوریه از حریم هوایی لبنان استفاده و با این کار عمدی حق حاکمیت لبنان را نقض می‌ کند.
وی تاکید کرد که جامعه جهانی باید رژیم صهیونیستی را از ادامه حملات به سوریه و نقض حاکمیت لبنان بازدارد.
در همین پیوند، ارتش لبنان روز گذشته (جمعه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در ساعت‌های گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین بار حریم هوایی این کشور را نقض کردند که موضوع از طریق نیروهای موقت سازمان ملل مستقر در لبنان در حال پیگیری است.
فرماندهی ارتش این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه مورد نقض حریم هوایی کشور توسط هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی با پرواز بر فراز مناطق جنوبی، شمالی و جبیل به ثبت رسیده است. 
در این بیانیه افزوده شده است که چهار مورد دیگر از نقض حریم هوایی لبنان توسط جنگنده‌های دشمن صهیونیستی ثبت شده که طی آن این جنگنده‌ها بر فراز دریای غرب بیروت به سمت شمال تا جبیل به پرواز درآمده‌اند. 
فرماندهی ارتش لبنان اضافه کرد که موضوع تخلفات اخیر رژیم صهیونیستی با هماهنگی نیروهای موقت سازمان ملل مستقر در لبنان در حال پیگیری است. 
شبکه خبری المنار پنجشنبه گذشته از نقض حریم هوایی لبنان توسط جنگندهای ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد و افزود: جنگنده‌های ارتش صهیونیستی بر فراز منطقه کسروان به پرواز درآمدند.
ارتش رژیم صهیونیستی در تخلفی دیگر در ساعت یک و ۱۳ دقیقه بامداد پنجشنبه از شرق بیروت پایتخت لبنان موشک‌هایی را به منطقه القصیر در استان حمص شلیک کرد و به حمله هوایی تازه‌ای به خاک سوریه دست زد. 
لبنان بارها با ارسال نامه و شکایت به سازمان ملل متحد نسبت به تجاوزهای مستمر نیروهای رژیم صهیونیستی به حریم هوایی و نادیده گرفتن قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متعلق به لبنان از سوی این رژیم، هشدار داده است.
قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت در سال ۲۰۰۶ میلادی با هدف پایان دادن به جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان صادر شد که بر اساس آن میان لبنان و رژیم صهیونیستی آتش بس و توقف عملیات تجاوزکارانه اعلام می‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha