۲۹ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۱۹
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84410303
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

«ح دو چشم» در حوزه هنری استان سمنان منتشر شد

۲۹ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۱۹
کد خبر: 84410303
«ح دو چشم» در حوزه هنری استان سمنان منتشر شد

سمنان- ایرنا- کتاب مجموعه داستان «ح دو چشم» به نویسندگی «محبوبه حاجیان نژاد» به همت دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان سمنان به چاپ رسید.

به گزارش ایرنا، کتاب «ح دو چشم» به نویسندگی حاجیان نژاد در ۱۶۴ صفحه در قطع رقعی با شمارگان یکهزار و ۲۵۰ نسخه و با قیمت ۳۰۰ هزار ریال از سوی دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری استان سمنان به وسیله انتشارات سوره مهر منتشر شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

در بخشی از یک داستان این کتاب می خوانیم: « قورقوری یک قورباغه سبز لاغر است با دست و پاهای دراز آویزان که آن را آذر ماه یک زمستان سرد از یک جوان دست فروش که چهره لاغر و آفتاب سوخته ای داشت و بساطش را پناه خیابانی عریض پهن کرده بود خریدیم.
اینکه آن وقت شب، آن هم توی آن سرما چی باعث شد که بساط جوان دست فروش چشممان را بگیرد نمی دانم. همین قدر یادم هست که با دیدن بساط کنار خیابان من و فرهاد گنگ و بی حالت به هم نگاه کردیم و به علامت توافق با هم سر تکان دادیم.
بعد فرهاد انگار که خواسته باشد هر طور که هست برای نگاهمان معنایی پیدا کند، لُپ باران را که بغلم نشسته بود و انگشت کوچکش را می مکید، کشید و گفت «چطوره بریم برای دخترمون یک عروسم خوشگل بخریم؟»... »
«غریبه ها»، «صد سال سیاه»، «قافیه های باخته»، «قورقوری»، «ح دو چشم» و «وقتی کلاغ ها بع بع می کنند» از جمله عناوین داستان‌های این مجموعه است.
به گزارش ایرنا، ۸۰ عنوان کتاب با شمارگان ۵۷ هزار و ۵۰۰ نسخه در سه ماه نخست امسال در استان سمنان با موضوع‌های مختلف شامل موضوع های دانشگاهی، بومی و محلی، کودک و نوجوان، عمومی، حقوقی و ادبی چاپ و منتشر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha