۲۶ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1766
کد خبر: 84406638
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته ثبت نام کنند

تهران-ایرنا- دانش‌آموزان پایه نهم برای ثبت‌نام می توانند از امروز (شنبه) به پایگاه پرونده الکترونیکی «پادا» مراجعه کنند.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش امروز - شنبه- اعلام کرد تا روز چهارشنبه ۲۳تیرماه، برگه هدایت تحصیلی دانش آموزان ۱۴۰منطقه از ۷۰۰منطقه کشور صادر شده است.

بر این اساس، دانش آموزان پایه نهم می‌توانند از امروز (شنبه)، با مراجعه به پایگاه پادا، «پرونده الکترونیکی دانش آموزان»، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، هدایت تحصیلی راهی برای راهنمایی و مشخص کردن یک مسیر برای ادامه تحصیل دانش آموزان در رشته های مختلف است تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند به صورت آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

رویکرد جدید دستگاه تعلیم و تربیت به هدایت تحصیلی مربوط به سال ۹۵ است که پس از ۲۲ سال، هدایت تحصیلی از پایه دهم به پایه نهم در حالی منتقل شد. پیش از این دانش‌آموزان، پایه اول دوره متوسطه را به طور مشترک طی کرده و در پایه دوم متوسطه به یکی از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش می رفتند و در هر کدام از این شاخه‌ها، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب می‌کردند.

پس از آن و بر اساس سیاست جدید نظام آموزشی، این روند تغییر کرد و با تدوین و تصویب جدول دروس، گام بعدی در ادامه تحولات سیستم آموزشی ۳ - ۳- ۶ که همانا هدایت تحصیلی بود، آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha