نشان فداکاری به شهید غلامعلی عابدیان تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «غلامعلی عابدیان» تعلق گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «غلامعلی عابدیان» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید غلامعلی عابدیان در سال ۱۳۲۴ در تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۴۴ در آزمون دانشکده افسری پذیرفته شد و به استخدام ارتش درآمد. این شهید والامقام پس از طی دوران دانشکده، در سال ۱۳۴۷ جهت طی دوره مقدماتی رسته توپخانه به مرکز آموزش توپخانه اصفهان اعزام شد. وی پس از خدمت در یگان‌های مختلف توپخانه، در سال ۵۷ دوره عالی رسته توپخانه را پشت سر گذاشت و جهت ادامه خدمت به گروه ۴۴ توپخانه منتقل شد. شهید عابدیان چندین ماه قبل از شروع جنگ تحمیلی به منطقه سرپل ذهاب اعزام و به مقابله با تحرکات ارتش بعث عراق پرداخت.

سرانجام در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۵۹ در همان منطقه مورد اصابت ترکش گلوله توپخانه دشمن قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha