تمهیدات جامع پزشکی برای کاروان اعزامی به المپیک توکیو

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: اقدامات جامع این فدراسیون برای کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو با قدرت و جدیت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا نوروزی» روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: برای آماده‌سازی کاروان اعزامی به المپیک و در راستای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، انجام تست PCR از نفرات اعزامی در حال پیگیری است و امروز نیز از ملی‌پوشان چند رشته اعزامی تست گرفته می‌شود.

وی افزود: علاوه بر ارائه گسترده خدمات به ورزشکاران کشورمان پیش از اعزام به بازی‌های المپیک، در خلال بازی‌ها نیز خدمات لازم به این عزیزان ارائه می‌شود. در این راستا بلافاصله پس از اعزام نخستین گروه کادر فدراسیون به دهکده بازی‌ها، مانند دوره‌های گذشته بازی‌های المپیک و آسیایی، فدراسیون پزشکی ورزشی اقدام به راه‌اندازی کلینیک اختصاصی پزشکی ورزشی برای ورزشکاران کشورمان خواهد کرد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: به همین منظور تجهیزات پزشکی ضروری و مورد نیاز تهیه شده و به همراه نخستین گروه پزشکی به توکیو ارسال می‌شود.

وی افزود: بدیهی است میزبان بازی‌ها، تدابیر لازم پزشکی و بهداشتی را در این خصوص پیش‌بینی کرده، اما برای رفاه حال اعضای کاروان، کلینیک اختصاصی شبانه‌روزی در محل دهکده بازی‌ها راه‌اندازی می‌کنیم و همزمان با برگزاری رویداد، به فراخور نیاز، پوشش پزشکی لازم برای ورزشکاران به عمل می‌آید.

گروه نخست پزشکی به سرپرستی سیداشکان اردیبهشت دبیر فدراسیون با همراهی امیرعباس لشگری و افشین رهبری پنجشنبه (۲۴ تیر) و گروه دوم به سرپرستی غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون با همراهی رضا سعیدی و حمیدرضا یاوری ۵ مردادماه عازم توکیو می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha