۱۷ تیر ۱۴۰۰، ۲۱:۳۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84397725
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران: هر گونه کمک به سوریه باید با احترام به حاکمیت ملی دمشق باشد

مسکو - ایرنا - علی اصغر خاجی نماینده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات، چارچوب آستانه گفت: هرگونه کمک بشردوستانه به سوریه باید با دخالت دولت و با احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور انجام شود.

به گزارش ایرنا از مسکو  خاجی در پایان شانزدهمین دور مذاکرات، چارچوب آستانه که امروز در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد به ریانووستی گفت : تصمیم اصلی برای حل مسائل سوریه با دولت و مردم این کشور است  

وی تصریح کرد:"من نمی گویم که تمام نظرات ما و روسیه درباره سوریه مشترک است اما در نشست سه جانبه تنظیم بیانیه پایانی کمیته نظرات ما منطبق بر هم بود" . 

نماینده جمهوری اسلامی ایران در  این دور از مذاکرات افزود : فراموش نکنیم که نه ما و نه روسیه، هیچ کدام تصمیم گیر مسائل سوریه نیستیم؛ ما نقطه نظراتی داریم اما تصمیم را دولت و مردم سوریه می گیرند.  

شانزدهمین دور مذاکرات بین‌المللی سوریه در قالب آستانه از روز چهارشنبه با حضور  هیات‌هایی از جمهوری اسلامی ایران، روسیه ، ترکیه، دولت سوریه و معارضان سوری در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد.

 «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی  ریاست هیات ایرانی حاضر در این نشست را برعهده داشت.

 وضعیت سوریه، فعالیت های کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو ، کمک های بین المللی و برخی اقدامات از جمله مبادله زندانیان، آزادی گروگان‌ها از جمله محورهای این مذاکرات اعلام شد.

 پانزدهمین نشست روند آستانه اواخر سال گذشته در  «سوچی» روسیه برگزار شد

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha