جذابیت‌های یورو تمامی ندارد؛ صعود شیرین اوکراین با «شوچنکو»

تهران- ایرنا- دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوئد و اوکراین در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۰ با پیروزی تیم اوکراین به پایان رسید و این تیم باید در مرحله یک چهارم با انگلیس دیدار کند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال سوئد و اوکراین امشب (سه شنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه همپدن پارک شهر گلاسکو برگزار شد که در پایان تیم اوکراین موفق شد در وقت‌های اضافه و با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست دهد. 

دنیل اورساتو از ایتالیا قضاوت این دیدار را بر عهده داشت.

سوئدی‌ها از همان ابتدای کار بازی را هجومی شروع کردند و توپ و میدان را در اختیار گرفتند. در دقیقه ۱۰ و بر خلاف جریان بازی تیم اوکراین توانست حمله خوبی ترتیب بدهد اما شوت مهاجم آنها را اولسن دفع کرد تا نتیجه بازی تغییری نکند.

کولوسفسکی در دقیقه ۱۸ با یک پاس زیبا ایساک را در موقعیت شوتزنی قرار داد و این مهاجم بلند قامت با یک ضربه فنی دروازه اوکراین را به شدت تهدید کرد و این توپ با فاصله بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

جذابیت‌های یورو تمامی ندارد؛ صعود شیرین اوکراین با «شوچنکو»

از اواسط نیمه اول تیم اوکراین توانست با پاس های تک ضرب نبض بازی را در دست گرفت. حملات یاران آندره شوچنکو ادامه پیدا کرد تا اینکه زینچنکو توانست ارسال زیبای یارمولنکو را با یک شوت بسیار زیبا و قدرتمند، تبدیل به گل کند تا این تیم یک بر صفر از سوئد پیش بیفتد.

تیم سوئد پس از دریافت گل توانست دوباره حملات خود را ادامه دهد. پس از چند حمله ناقص، بالاخره فورسبرگ ستاره سوئد در این رقابت‌ها موفق شد با یک شوت از راه دور در دقیقه ۴۲ دروازه اوکراین را باز کند تا به همراه هم‌تیمی های خود بازنده به رختکن نرود.

جذابیت‌های یورو تمامی ندارد؛ صعود شیرین اوکراین با «شوچنکو»

در نیمه دوم هر دو تیم توانستند حملات زیادی روی دروازه یکدیگر داشته باشند و سهم سوئد از این حملات دو و سهم اوکراین یک تیرک بود. هرچه به پایان ۹۰ دقیقه نزدیک می شد، تیم سوئد حملات خود را بیشتر کرد و توانست چندین بار دروازه اوکراین را به صورت جدی تهدید کند. 

 نیمه دوم این بازی پس از حمله های دو تیم در ابتدای آن، به آرامی سپر شد و هر دو تیم به تساوی در ۹۰ دقیقه رضایت دادند تا به وقت های اضافه بروند. 

جذابیت‌های یورو تمامی ندارد؛ صعود شیرین اوکراین با «شوچنکو»

در وقت های اضافه خستگی بازیکنان هر دو تیم به وضوح قابل مشاهده بود و به همین دلیل حملات دو تیم زهردار نبود. یکی از اتفاقات مهم وقت های اضافه کارت قرمز داور به دانیلسون مدافع سوئد بود. تیم اوکراین از برتری عددی خود در وقت های اضافه استفاده کرد و در نهایت در دقیقه ۱۲۱ سانتر زیبای زینچنکو توسط دووبک تعویض طلایی شوچنکو در وقت های اضافه تبدیل به گل شد تا این تیم این بازی جذاب را با نتیجه دو بر یک پیروز شوند. 

ترکیب سوئد:

روبین اولسن، میکاییل لوستیگ، ویکتور لیندلف، مارکوس دانیلسون، لودویگ آگوستینسن، کریستوفر اولسن، آلبین اکدال، سباستین لارسن، امیل فورسبرگ، دژان کولوسفسکی و الکساندر ایساک

ترکیب اوکراین:

گئورگی بوشچان، میکلا ماتوینکو، سرگئی کریوتسوف، ایلیا زابارنی، اولکساندر کاراوائف، اولکساندر زینچنکو، تاراس استپاننکو، سرگئی سیدورچوک، آندری یارمولنکو رومن یارمچوک و میکلا شاراپنکو

تیم ملی فوتبال اوکراین در مرحله یک چهارم نهایی در شهر رم با تیم ملی فوتبال انگلیس روبرو می‌شود. تیم ملی فوتبال انگلیس روز سه شنبه موفق شد آلمان را با دو گل شکست داده و به مرحله بعد صعود کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha