مصرف آب در تهران از مرز ۳ میلیون ۶۰۰ هزار مترمکعب گذشت

تهران-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مصرف آب بر اساس آخرین آمار در پنجم تیر ماه سه میلیون و ۶۲۰ هزار متر مکعب به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه افزایش را نشان می‌دهد.

محمدرضا بختیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ میلیون و ۴۹۵ متر مکعب آب از منابع سطحی و مابقی از منابع زیرزمینی تامین شده است.  

وی افزود: مصرف آب در روزهای سوم تیرماه سه میلیون و ۶۳۸ هزار متر مکعب و در چهارم تیرماه نیز سه میلیون و ۵۶۸ هزار متر مکعب به ثبت رسیده است.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: سه میلیون متر مکعب معادل حجم آب دریاچه چیتگر است. میزان مصرف آب این روزهای تهران حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب است  که معادل ۱.۲ برابر مخزن دریاچه چیتگر است.  

وی با اشاره به کاهش منابع آبی در تهران گفت: در سال آبی امسال حدود ۳۰ تا ۵ درصد میزان بارندگی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است اما سال گذشته وضعیت برعکس بود و سال های ۹۸ و ۹۹ پر باران ترین سال ها در طول ۵۰ سال گذشته بودند.

بختیاری ادامه داد: در پایان اسفند ماه هر سال ارتفاع برف در اطراف سد لار به ۶ و نیم متر می رسید که امسال حداکثر ارتفاع برف در این منطقه یک متر بود.

وی با تاکید بر اینکه برای مدیریت مصرف آب رنگبندی تعیین شده است گفت: رنگهای سبز، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است که اولویت برخورد با مصارف فضای سبز و بنایی، مشترکان تجاری و دولتی و در آخر پرمصرف‌ها و بدمصرف‌های خانگی خواهد بود.

وی بیان داشت: از اول تیرماه برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال شده است و در صورت تداوم افزایش، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد: اکنون تهران در وضعیت نارنجی است و به مرحله قرمز و هشدار نرسیده است که در این راستا نیازمند همکاری شهروندان در مدیریت مصرف هستیم.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha