۲۷ خرداد ۱۴۰۰، ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84370828
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دعوت از هنرمندان، بانوان و فرهنگیان برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد

اصفهان - ایرنا - مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور بانوان و خانواده استانداری، آموزش و پرورش و دادگستری، ورزش و جوانان و بهزیستی اصفهان با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای از تمامی هنرمندان، بانوان، فرهنگیان، قضات و حقوقدانان، ورزشکاران و توانخواهان برای حضور درصحنه انتخابات دعوت کردند.

مدیرکل فرهنگ و  ارشاد اسلامی اصفهان انتخابات را مظهر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش و نماد مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: صندوق رأی مأمن ایرانیان و نقطه پیوند دلسوزان این وطن است و این رویداد به عنوان  راه اصیل مردم‌سالاری دینی، پیشرفت و تعالی ایران اسلامی هرگز متوقف نمی‌شود.

حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی  انتخابات را همزاد انقلاب بزرگ مردم ایران علیه نظام استبدادی و ثمره خون هزاران شهید و جان باخته در راه تحقق آرمان‌های اصیل بشری از جمله استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت برشمرد و افزود: ملت بزرگ ایران در راه دستیابی به این ارزش‌ها در بیش از یک قرن اخیر بهای گزافی پرداخته و هیچگاه تسلیم خواست‌های دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم نشده است.
وی با اعلام آمادگی کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان برای همراهی با مردم غیور ایران جهت شرکت پرشور و مسوولانه در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، از گروه های مرجع بویژه نخبگان دینی، دانشگاهی و اصحاب فرهیخته فرهنگ، هنر و رسانه دعوت کرد تا علاوه بر حضور منسجم خود در پای صندوقهای اخذ رای از سایر شهروندان نیز برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این رویداد دعوت کنند.

 مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری اصفهان نیز از آحاد مردم بویژه بانوان برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان دعوت کرد و گفت: حضور در انتخابات مهم‌ترین حق شهروندی و وظیفه‌ ملی و شرعی در جمهوری اسلامی و نماد بارز مردم‌سالاری دینی و جمهوریت است.

شادی فضلی در خصوص اهمیت نقش زنان در انتخابات افزود: حضور زنان در این انتخابات بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه زنان به لحاظ دارا بودن نقش محوری در خانواده، افرادی فعال و مؤثر در حوزه‌های اجتماعی اقتصادی و سیاسی در ترغیب و تشویق اعضای خانواده و اطرافیان برای شرکت در انتخابات نقش مؤثری دارند.

 وی با گسترده دانستن نقش زنان در این عرصه عنوان کرد: یکی از موارد قابل توجه و امیدبخش این است که در حال حاضر زنان یکی از موضوعات انتخاباتی هستند که این به معنای دیده شدن زنان و مطالبات آن‌ها و پی بردن جامعه به اهمیت نقش زنان در پیشبرد اهداف عالیه کشور است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش اصفهان نیز در پیامی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در این رویداد مهم سیاسی گفت: اولویت پیش روی ما موضوع حساس انتخابات است و آموزش‌ و پرورش نقش بسیار مهمی در این امر دارد و در هر انتخاباتی فرهنگیان و دانش‌آموزان نقش تاثیرگذاری دارند.

محمد اعتدادی افزود: از آغازین روزهای تشکیل این نظام اسلامی که با مجاهدت و ایثارگری‌های مجاهدان راه حق بنیان گذاشته شد هر روز شاهد دشمنی‌ها و دسیسه‌چینی‌های جبهه استکباردر قالب تهاجم نظامی و محاصره  اقتصادی بودیم که سعی کردند در مسیر سریع و عظیم این نظام مردمی اخلال ایجاد کنند که توجه ملت مسلمان ایران به رهنمودهای ارزشمند ولی‌فقیه این توطئه‌ها را خنثی کرده است.

وی از جامعه فرهنگیان و رأی اولی‌های استان دعوت کرد که همچون گذشته در پرتو رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری با حضور پرشور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها حماسه دیگری را رقم‌زده و اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به تصویر بکشند.

رییس کل دادگستری استان اصفهان نیز در پیامی جداگانه با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است گفت:  این جمله بسیار مهم بوده و به معنای آن است که حفظ نظام اسلامی از دیگر واجبات مثل نماز و روزه واجبتر است زیرا زمانی این واجبات دینی معنا و مفهوم اجتماعی پیدا می‌کند که یک نظام الهی و یک نظام ولایی وجود داشته باشد.

محمدرضا حبیبی افزود: امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که حتی یک رأی در راستای حفظ، استمرار و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و حتی یک سهل انگاری کوچک جهت و نتیجه عکس خواهد داد و تأکید رهبر  معظم انقلاب بر این موضوع نیز بر اساس همان فرمایش حضرت امام است که حفظ نظام را از اوجب واجبات دانستند.

وی از کارکنان دستگاه قضایی استان و دیگر شهروندان دعوت کرد که با حضور گسترده خود در ۲۸ خرداد و با انتخابی آگاهانه بمنظور استحکام پایه‌های نظام جمهوری اسلامی و زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) و جهانی شدن حکومت اسلامی گام بردارند.    

مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان  با دعوت از ورزشکاران همه رشته‌های ورزشی استان برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد گفت: ملت بزرگ ایران پس از انقلاب اسلامی با صلابت و شجاعت در جهت حفظ آرمان‌های نظام و حراست از کیان وعزت ایران اسلامی ایستادگی کرده و با هوشیاری، اتحاد و مقاومت خود توطئه‌ها و نقشه‌های خبیثانه و پلید دشمنان را نقش بر آب ساخته و خواب و خیال تضعیف اقتدار و پیشرفت کشور را برای معاندان وبدخواهان تعبیری وارونه کرده‌اند.

سیدمحمد طباطبایی با اشاره به اهمیت ویژه و فزاینده این دوره از انتخابات ضمن اعلام آمادگی کارکنان این اداره کل برای حضور در پای صندوق‌های رای از جامعه ورزش و جوانان استان دعوت کرد که در کنار ملت رشید، هوشمند، دشمن‌شناس و انقلابی ایران اسلامی برای شرکت گسترده در صحنه انتخابات حماسه دیگری را خلق و عطیه الهی مردم سالاری دینی را حفظ و حراست و با حضور پرشور و آگاهانه خود در پای صندوق‌های رأی اقتدار، آمادگی، اتحاد، همدلی، ولایت‌پذیری و بصیرت‌شان را در برابر امواج هجمه‌های بی‌شمار دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ثابت کنند.

مدیر کل بهزیستی اصفهان نیز با اشاره به اهمیت انتخابات و نقش بهزیستی به عنوان نهاد حمایتی، اجتماعی برخاسته از انقلاب، ضمن برشمردن دستاوردهای عظیم حضور گسترده مردم در این رویداد مهم فارغ از سلائق، جناح‌ها، طرفداری‌ها و رقابت‌های انتخاباتی از کارکنان این نهاد و مجموعه زیرپوشش آن دعوت کرد تا با عزم و اراده خود مشارکت گسترده‌شان در پای صندوق‌های رای را به نمایش گذارند.

ولی‌الله نصر افزود: بهزیستی استان با تاکید دوباره بر اهمیت انتخابات، از اقشار مردم ایران دعوت می‌کند تا بار دیگر با عزم و اراده خود در روز ۲۸ خرداد ماه در پای صندوق‌های رأی حضور گسترده شان را به نمایش گذارند و  با امید و اطمینان به نصرت الهی همگام با آحاد ملت با افتخار در جشن شکوه جمهوریت ۱۴۰۰ شرکت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha