۲۷ خرداد ۱۴۰۰، ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 84370787
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۹ دستگاه ماینر و ۹۰ تن نهاده دامی در مراغه

۲۷ خرداد ۱۴۰۰، ۱۲:۰۳
کد خبر: 84370787
کشف ۹ دستگاه ماینر و ۹۰ تن نهاده دامی در مراغه

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه گفت: ۹ دستگاه ماینر غیرمجاز و ۹۰ تن نهاده های دامی خارج از شبکه توزیع در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ توحید فارسی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در پی کسب خبری مبنی بر وجود مزرعه ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در یک واحد مسکونی در یکی از روستاهای اطراف شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران اداره توزیع برق پس از هماهنگی‌های لازم قضائی به محل اعزام شدند و در بازرسی از محل شناسایی شده تعداد ۹ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده را ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند، اظهار داشت: با کشف این دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز، یک متهم دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی افزود: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر آسیب‌های اقتصادی موجب اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود.

وی از ساکنان مراغه خواست برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور به ویژه پیشگیری از اختلال در شبکه برقرسانی، در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۹۰ تن نهاده های دامی خارج از شبکه توزیع در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه به کشف ۹۰ تن انواع نهاده‌های دامی خارج از شبکه توزیع در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر تخلیه انواع نهاده‌های دامی خارج از شبکه توزیع در یکی از انبارهای اطراف شهر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا ماموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی محل مورد نظر را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی و با همکاری کارشناسان ادارات صَمت و جهاد کشاورزی در بازرسی از محل نگهداری ۴۵ تن نهاده دامی انبار شده کشف کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۲ دستگاه تریلر حاوی ۴۵ تن نهاده دامی فاقد مجوز و خارج از شبکه توزیع نیز کشف و توقیف شد.

وی گفت: ارزش کالا های کشف شده بر اساس نظر کارشناسان ۵۱۰ میلیون تومان است و در این خصوص پرونده مقدماتی تشکیل و به مرجع قضائی ارسال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha