کاهش نرخ تورم به پنج درصد از برنامه های دولت سلام است

ایلام - ایرنا - معاون رسانه ای ستاد امیرحسین قاضی زاده هاشمی در ایلام گفت: پرداخت وام ازدواج ۵۰۰ میلیون تومانی، کاهش نرخ تورم تا حد پنج درصد و ایجاد مسکن برای تمامی افراد بدون مسکن، حذف سربازی و ایجاد سربازی اختیاری با حقوق بالا از برنامه‌های مهم دولت سلام است.

به گزارش ایرنا، علیرضا سلیمانی روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری ایرنا ایلام اظهار داشت: دولت سلام‌ امیرحسین قاضی زاده هاشمی همراه با مجموعه و تیم کاری خود یک کارگروه تحت عنوان نظام مسائل کشور راه اندازی کرده است که در آن مسائل، مشکلات، فرصت ها، تمهیدات و  تهدیدات موجود در استان‌ها و شهرستان‌های کشور را به ریز استخراج کرده اند و به محض آغاز کار دولت سلام، اقدامات لازم صورت می گیرد.

وی افزود: برای استان ایلام نیز در این کارگروه تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استخراج شده است که با روی کار آمدن دولت سلام اجرایی می شوند.

سلیمانی یادآور شد: ما در حوزه کشاورزی بخصوص در شهرستان دهلران که یکی از قطب های کشاورزی نه فقط در استان بلکه در کل کشور است پس از گفت و گو با کشاورزان صحبت کردیم و مشکلاتی از جمله حوزه نهاده های کشاورزی،  آب و قیمت گذاری آن و قوانین دست و پا گیر در حوزه کشاورزی استخراج شده است و یک کتابنامه تدوین و در کارگروه نظام مسائل کشور بارگذاری کرده ایم.

وی ادامه داد: استان ایلام در حوزه نفت و گاز دارای منابع بسیاری است قسمتی از آنها در حال استحصال است اما مشکل اساسی ما در این حوزه بحث اشتغال است که سهم فرزندان استان ایلام بسیار ناچیز بوده و نمایندگان مجلس در استان های دیگر  توانستند تعداد زیادی جوان وارد استان ایلام و مشغول به کار کنند که در دولت سلام بر اساس قوانینی که وجود دارد، قوانین استخدامی بومی جاری و ساری خواهد شد  تا بتوانیم در حوزه اشتغال کارهای لازم را انجام دهیم.

معاون رسانه ای ستاد ستاد امیر حسین قاضی زاده هاشمی در ایلام گفت: در حوزه های مرزی استان سه مرز مهران، چنگوله و چیلات دهلران فعال است اما صادرات و واردات بصورت واقعی انجام نمی گیرد و سهم سرمایه گذاری در این حوزه در بخش خصوصی بسیار ناچیز است همچنین مسائل منطقه آزاد مهران بصورت مکتوب در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بررسی شده است و با آمدن دولت سلام عملی می شوند.

سلیمانی ادامه داد: این دولت با تحلیل و توصیف، عوامل تاثیرگذار در مسائل و مشکلات را شناسایی و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی را تدوین کرده است در این راستا کتاب برنامه‌های دولت اعتماد تدوین شده که جهت بررسی و بهبود در اختیار نخبگان و خبرگان قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: یکی از عوامل شکست دولت ها، تفکر دولت رفاقتی است بسیاری از نامزدهای می‌خواهند القا کنند که به تنهایی می‌تواند وضعیت کشور را متحول کنند دولت سلام با این نگاه مخالف است و تحول با یک تیم کامل مدیریتی و مشارکت مردم امکان‌پذیر است همچنین دولت سلام با همکاری نخبگان متخصص شاخص های شایسته سالاری و فرآیند ارزیابی آن را مشخص کرده است تا پس از آن افراد شایسته انتخاب شوند و به آموزش کارگزاران اقدام شود.

به گفته سلیمانی، مجموعه جنبش نخبگانی دولت جوان و حزب‌الهی سایت دولت جوان را راه اندازی کرده و درصدد است حلقه بسته مدیران را شکسته و فرصت برابر برای نخبگان فراهم شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل شکست دولت‌ها فقدان گفتمان است در این میان نامزدها باید مردم را از چارچوب فکری و ایدئولوژی خود آگاه کنند نظام جمهوری اسلامی برای حفظ حیات و گفتمان کلان خود اقدام به بازخوانی روزآمد اندیشه و سیره سیاسی ائمه معصومین و اصلاح مسیر پیموده شده توسط دولت‌ها کند.

معاون رسانه ای ستاد ستاد امیر حسین قاضی زاده هاشمی در ایلام گفت: ارکان دولت سلام آغاز یک رابطه خوب با مردم، شفافیت اینکه مردم بدانند و بعد تصمیم بگیرند، گفت و گو و تفکیک اطلاعات و دادن اطلاعات درست به مردم، عدم رانت و انحصار و عدالت اقتصادی و اجتماعی با توجه به مناطق جغرافیایی و پاسخگویی است.

سلیمانی ادامه داد:  گام های دولت سلام، دولت مشارکتی نیاز به همراهی  و جلب اعتماد مردم، دولت مقررات گذاری، دولت ناظر،  دولت تسهیل گر و دولت پاسخگویی است.

انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

۴۵۹ هزار و ۵۷۳ در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۲ نفر زن و ۲۳۳ هزار و ۹۰۱ تن مردم هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha