رییس پلیس استان همدان از دستگیری یک کلاهبردار میلیاردی خبر داد

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان از کشف کلاهبرداری به روش سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال و دستگیری متهم اصلی پرونده خبر داد. 

سردار «سلمان امیری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی پرونده فعالیت شخصی که با تاسیس شرکت سرمایه گذاری در شهر همدان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، در دستور کار ماموران پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: متهم که از افراد معتمد بود با جلب اعتماد شهروندان اقدام به جمع آوری مبالغ هنگفتی در قالب سرمایه گذاری در بورس و ملک با پرداخت سود نامتعارف می کرد که در تحقیقات اولیه مشخص شد مالباختگان به وی اعتماد و تمام سرمایه زندگی خود را به عنوان مشارکت در اختیار وی قرار داده اند.

سردار امیری با اشاره به این که تعدادی از مالباختگان به علت تعطیلی شرکت اقدام به شکایت از متهم کرده بودند، افزود: مقام قضائی با ارائه اسناد و مدارک پرداختی توسط ۷۹ نفر از مالباختگان، دستور جلب متهم را صادر کرد.

به گفته وی، با اقدامات اطلاعاتی و بکارگیری شگردهای پلیسی متهم هنگام خروج از استان دستگیر و یک دستگاه لپ تاب از وی کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه مجموع کلاهبرداری های متهم افزون بر ۸۰ میلیارد ریال است، گفت: به دنبال تحقیقاتی پلیس درباره بزه ارتکابی متهم، مشخص شد وی با روش سرمایه گذاری به سبک شرکت های هرمی، مبالغی را از افراد دریافت و به عنوان سود به دیگران(سایر سرمایه گذاران) پرداخت می کرده و با بخش دیگری سرمایه جمع آورب شده اقدام به خرید ملک در شمال کشور کرده است.

سردار امیری هشدار داد: افراد کلاهبردار با پرداخت سودهایی نامتعارف شهروندان را به طمع انداخته و پس از جلب اعتماد آنان در فرصتی مناسب، با پول های دریافتی به مکانی نامشخص متواری می شوند که در این پرونده با هوشیاری یکی از مالباختگان و سرعت عمل کارآگاهان پلیس ، متهم دستگیر و قسمت قابل توجهی از اموال به مالباختگان عودت داده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha