استاندار: کارخانه بزرگ تولید سامانه خورشیدی در فارس راه‌اندازی می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، با اشاره به انعقاد قرارداد تامین سامانه خورشیدی و اینورتر با تکنولوژِی اروپا به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو گفت: بر اساس این قرارداد مدت ۳۰ ماه بزرگترین کارخانه تولید پنل و اینورتر خاورمیانه از طریق انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی با ظرفیت یک گیگا وات در سال در فارس ایجاد می‌شود.

 عنایت‌الله رحیمی روز دوشنبه در نشست ویژه ، اشتغال و سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاری خارجی را از اولویت‌های کشور و استان  دانست و افزود: تامین امنیت پایدار برای سرمایه‌گذاری در استان فارس امری مستمر و دائم بوده و همواره در دستور کار مجموعه مدیریتی استان قرار دارد.
او ادامه داد: جهان امروز به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر پیش می‌رود و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند فتح بابی اثرگذار برای حرکت به سوی توسعه پایدار باشد.
استاندار فارس گفت: اقدامات مجموعه سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد مزرعه خورشیدی در شهرستان‌های بوانات و آباده قابل تحسین و در خور توجه است و مدیریت ارشد استان از هیچ همکاری و حمایتی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.
او افزود: بخش ساخت و ساز پروژه مذکور قرار است با منابع و مواد اولیه داخلی احداث شود و تاسیسات و تجهیزاتی که نیازمند واردات است نیز با انعقاد قرارداد مذکور تامین خواهد شد و به زودی شاهد بومی سازی تکنولوژی ساخت پنل های خورشیدی و اینورترها در استان فارس خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha