کارخانه‌های شمش تیتانیوم و تولید پنل خورشیدی در فارس احداث می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: دو کارخانه‌ شمش تیتانیوم در شهرک صنعتی شیراز و تولید پنل خورشیدی در ایزدخواست در شمال استان احداث خواهد شد.

بنا بر گزارش پنجشنبه روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی با اشاره به مباحث مطرح شده در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک افزود: احداث کارخانه شمش تیتانیوم یکی از  مباحث مورد گفت و گو با معاون وزیر بود که بر اساس مذاکرات انجام شده احداث این کارخانه در شهرک بزرگ صنعتی شیراز به سمت سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی پیش می‌رود و شرکت شهرکهای صنعتی نیز کمک‌های لازم را برای راه‌اندازی آن انجام خواهد داد.
وی ادامه داد: راه‌اندازی کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی و اینورترها در ایزدخواست از دیگر مباحث مطرح شده در دیدار با رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی کشور بود که این طرح نیز با سرمایه‌گذاری خارجی ۵۰ میلیون یورویی در ۲ فاز اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: کارخانه تولید پنل و اینورتر به عنوان بزرگترین کارخانه این حوزه در خاورمیانه با انتقال جدیدترین تکنولوژی روز دنیا از نمونه‌های اروپایی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار برنامه‌ریزی شده است که در مدت حدود سه سال و در ۲ فاز عملیاتی و به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار فارس گفت: این کارخانه در فاز نخست ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ مگاوات و در پایان فاز دوم به ظرفیت ۳۰۰ مگاوات در سال خواهد رسید که ضمن تامین نیاز داخل، برنامه‌ریزی صادرات به حوزه خلیج فارس و منطقه شده است.
رحیمی افزود: در دیدار با رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی کشور به این نتیجه رسیدیم که سرمایه‌گذار با مساعدت‌های انجام شده از سوی استان و  شرکت شهرکهای صنعتی  سرمایه گذاری را با سرعت بالایی انجام دهد.
او اظهار داشت: ۲ کارخانه تولید شمش تیتانیوم و تولید پنل‌های خورشیدی و اینورترها با سرمایه‌گذاری بالایی انجام می‌شود که بی شک ایجاد اشتغال بسیار مناسبی نیز در پی خواهد داشت.
بر اساس این گزارش،  انتقال پساب تصفیه خانه شیراز به شهرک صنعتی، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شهرک صنعتی سروستان، انتقال آب آشامیدنی به شهرک صنعتی شیراز، تسریع در ایجاد شهرک صنعتی بیضا و احداث شهرک صنعتی خصوصی مرودشت از دیگر موضوعاتی بود که در دیدار استاندار فارس با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک مورد بحث قرار گرفت و تفاهم‌هایی نیز در این مباحث به دست آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha