۲۲ خرداد ۱۴۰۰، ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84363149
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار هزار نفر برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان زنجان شرکت کردند

زنجان - ایرنا - رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بیش از ۴ هزارو ۱۰۰ نفر از دانش آموزان زنجانی برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان این استان طی ۲ روز برگزاری امتحانات شرکت کردند.

محمد خندان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس آزمون ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی در ۲۵ حوزه امتحانی در ۶ منطقه استان و با شرکت ۲ هزارو ۷۱۲ داوطلب ۲۰ خرداد امسال  همزمان با سراسر کشور برگزار شد که از این تعداد، ۳۰۰ نفر در مدارس تیزهوشان پذیرش خواهند شد.  

وی اضافه کرد: همچنین آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان در ۱۲ حوزه امتحانی در ۴ منطقه استان با شرکت یکهزارو ۴۲۴ دانش آموز روز جمعه ۲۱ خرداد همزمان با سراسر کشور برگزار شد که از مجموع شرکت کنندگان فقط  ۲۰۰ نفر در مدارس تیزهوشان پذیرش می شوند.  

خندان با بیان اینکه آزمون ها با رعایت حداکثری اصول بهداشتی برگزار شد، ادامه داد: در راستای نظارت حداکثری و پایش اصول بهداشتی از سوی ستاد اجرایی استان انجام گرفت.

وی، با تاکید بر اینکه همه تلاش آموزش و پرورش برگزاری امتحانات به بهترین روش و رعایت بالاترین پروتکل‌های بهداشتی است، اظهار داشت: خانواده‌ها اطمینان داشته باشند که امتحانات در فضای مطلوبی برگزار  شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

خندان افزود : آزمون حضوری بهترین روش برای سنجش دانش‌آموزان است که در این راستا همه تمهیدات و تدابیر برای برگزاری مطلوب امتحانات دانش‌آموزان انجام شده است.

به گفته رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و و پرورش استان زنجان، پیش از این نیز ۹۵ حوزره شامل۳۲ سالن ورزشی، ۱۷ سالن امتحانی در مدارس بزرگ و سالن‌های غذاخوری مدارس شبانه روزی و ۴۶ سالن در راه‌روهای مدارس برای برگزاری امتحانات پایانی پایه‌های نهم و دوازدهم استان پیش بینی شده بود.

وی یادآوری کرد: این مهم طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراکز امتحانی تعیین شده استان برگزار شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha