۲۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 2443
کد خبر: 84361150
۶ نفر

برچسب‌ها

صهیونیست ها ۱۷۵ فلسطینی را بازداشت کردند

تهران - ایرنا - نظامیان صهیونیست در ۹ روز گذشته ۱۷۵ فلسطینی را به بهانه‌های گوناگون در کرانه باختری و قدس شرقی بازداشت کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های منطقه، انجمن اسرای فلسطین در تازه ترین اطلاع رسانی اعلام کرد که صهیونیست ها از آغاز ماه ژوئن جاری تاکنون ۱۷۵ فلسطینی از جمله نوجوانان زیر ۱۸ سال را به بهانه‌های گوناگون در کرانه باختری و قدس شرقی بازداشت کرده اند.
روند بازداشت گسترده فلسطینی ها از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی در پی حملات گذشته صهیونیست ها و شکست تحقیر آمیز آنها در سرزمین های اشغالی افزایش یافته است. 
از سوی دیگر، حکم بازداشت شیخ «خضر عدنان» از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری به بازداشت اداری یک ماهه تبدیل شده است.
بر این اساس، مدت زمان بازداشت یک ماهه این عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سی‌ام ماه مه محاسبه خواهد شد.
به گزارش منابع رسمی فلسطین، اکنون چهار هزار و ۶۵۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند که ۱۸۰ نفر از آنان کودک هستند.
از سوی دیگر و در تازه ترین تحول، بامداد امروز (پنجشنبه) درگیری مسلحانه ای میان نیروهای فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری روی داد که واکنش گروه‌های مختلف فلسطین را به دنبال داشته است.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین در این باره به واکنش جنبش حماس اشاره کرد و نوشت که حماس در بیانیه‌ای، درگیری مسلحانه عناصر سرویس‌های امنیتی فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در جنین را حرکتی شجاعانه توصیف کرده است.
«فوزی برهوم» سخنگوی حماس گفت که سرویس‌های امنیتی فلسطینی در درگیری مسلحانه امروز در جنین روحیه مبارزاتی عالی خود را به نمایش گذاشتند و هیچ قدرتی نمی‌تواند سد راه ملت فلسطین برای مقابله با تجاوزهای نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست شود.
در همین پیوند نیز، سخنگوی جهاد اسلامی اظهار کرد که جنین بار دیگر شکوه و بزرگی خود را نشان داد و ۳ نفر از فرزندان خود را در راه دفاع از این سرزمین فدا کرد.
«طارق سلمی» سخنگوی جهاد اسلامی در غزه تاکید کرد که مقاومت تنها راه رسیدن به پیروزی و آزادی است.
جبهه مردمی فلسطین هم عنوان کرد که مقابله سرویس‌های امنیتی فلسطینی با نظامیان اشغالگر صهیونیست نشان داد که فرهنگ مقاومت و شهادت در درون ملت فلسطین ریشه دوانده است.
 در درگیری مسلحانه بامدادپنجشنبه نیروهای امنیتی فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در شهر جنین، ۲ نفر از نیروهای امنیتی و یک آزاده فلسطینی به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر نیز به شدت مجروح شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha