۳۰۰ واحد تولیدی بالای ۶۰ درصد در چهارمحال و بختیاری در حال احداث است

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، تعداد واحدهای صنعتی با بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی این استان را ۳۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد امسال ۸۰ واحد به بهره برداری می رسد.

سجاد رستمی روز سه‌شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان افزود: یک هزار و ۷۵۵ واحد صنعتی در استان جواز تاسیس دریافت کرده‌اند و در حال احداث است که ۲.۳۲ درصد طرح های در حال اجرای کشور را شامل می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت ۸۳۱ واحد صنعتی در این استان، تصریح کرد: این تعداد واحد ۱.۳۴ درصد کل واحدهای صنعتی کشور را به خود اختصاص داده و با اشتغال ۲۱ هزار نفر، ۹۸ صدم درصد اشتغال واحدهای صنعتی کشور را دارد.
رستمی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش صنعت استان ۱.۲ درصد کل سرمایه‌گذاری صنعتی کشور است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری به وضعیت معادن این استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۱۲ معدن در این استان فعال است  که برای یک هزار و ۱۴ نفر اشتغالزایی کرده است.
رستمی از ارتقای ۱۹ رتبه‌ای عملکرد این سازمان در پایان سال گذشته خبر داد و افزود: این سازمان در رتبه ۱۱ در بین ۳۰ استان قرار دارد.
وی در ادامه تشریح عملکرد این سازمان در سال گذشته، اظهار داشت: راه اندازی مجدد ۲۰ واحد تولیدی راکد، تشکیل هفت انجمن تخصصی همگن و غیرهمگن، افتتاح خانه صنعت، افتتاح پتروشیمی لردگان و بهره‌برداری از شرکت آرد پس از ۱۵ سال از جمله این فعالیت‌ها بوده است.  
به گزارش ایرنا، در این نشست موانع تولید تعدادی از طرح‌های تولیدی این استان با  با حضور تولیدکنندگان، نمایندگان بانک‌ها و مدیران اجرایی بررسی شد.
در این نشست با بخشودگی جرائم مالیاتی یک واحد صنعتی نساجی استان موافقت شد.
همچنین مقرر شد برای بدهی بانکی یک واحد صنعتی غیرفعال فرصت راه اندازی مجدد به این کارخانه داده شود اما چنانچه این واحد فعال نشود و با بانک به توافق نرسد، کمیته حمایت قضایی حمایت از تولید در این خصوص ورود پیدا کند.

مشکل حمل و نقل یک واحد معدنی نیز در این نشست مطرح و مقرر شد تا در این خصوص به این واحد مساعدت شود.

مشکلات مالیاتی، بدهی بانکی و بیمه‌ای نیز از دیگر مشکلات مطرح شده تعدادی دیگر از واحدهای تولیدی استان بود که در این نشست مطرح و مقرر شد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی در رفع این موانع همکاری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha