وزیر ارتباطات برای افتتاح چند طرح وارد یزد شد

یزد - ایرنا - محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز دوشنبه برای شرکت در جشن بهره مندی ۱۰۰ درصد روستاهای یزد وارد این شهر شد و مورد استقبال محمدعلی طالبی استاندار و جمعی از مسوولان وزارتخانه در استان قرار گرفت..

به گزارش ایرنا ،شرکت در جشن دسترسی روستاهای استان یزد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی فناوری اطلاعات، افتتاح چند طرح مخابراتی در روستاهای شهرستان‌های اردکان و بافق از طریق ارتباط تصویری از جمله برنامه های سفر یک روزه وی به یزد اعلام شد.

آذری جهرمی همچنین از شرکت‌های کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد نیز بازدید می کند. 

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد هم اکنون ساکنان ۱۰۰ درصد ( ۳۳۷) روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی دارنددر حالیکه هدف برنامه توسعه ششم دسترسی ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات بود ولی با اقدامات صورت گرفته در وزارتخانه، با تلاش مجریان طرح توسعه ارتباطات روستایی یو.اس.او(USO) و هماهنگی و همکاری های استانی، یزد موفق شد قبل از پایان برنامه، ۱۰۰ درصد روستاها را تحت پوشش قرار دهد.

 این استان  رکورد دسترسی ۹۹.۸ درصد از جمعیت استان و ۱۰۰ درصد ساکنان روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت را ثبت کند.

هم اکنون تمامی ۲۴ شهر استان از پوشش نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردار است، با وجود اینکه در یزد ۹۵ روستا بالای ۱۰۰ خانوار، ۳۳۷ روستا بالای ۲۰ خانوار و بقیه روستاها زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارد، ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، دسترسی دارد.

۸۷ درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند و از مجموع جمعیت استان ۹ هزار نفر نیز عشایر هستند که عمدتا در شهرستان های خاتم و ابرکوه حضور دارند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha