۹ خرداد ۱۴۰۰، ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84348968
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جرایم رانندگی در قزوین هفت درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - رییس پلیس راهور قزوین گفت: جرایم رانندگی و تخطی از منع ترددهای شبانه در ۲ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش هفت درصدی روبرو بوده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ مهرداد حسن‌پور روز یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرد: پلیس راهور ضمن کنترل ترافیک و نظارت بر ترددهای شهری و بین شهری، در تعامل و همکاری کامل با ستاد مقابله با کرونا استان قرار داشته و تمهیدات اندیشیده شده از سوی ناجا در این رابطه تنها برمبنای سلامت مردم و آرامش روحی جامعه صورت می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه منع تردد شبانه خودروها همچنان در شهرهای استان و براساس قرمز و نارنجی بودن آنها برقرار خواهد بود، اظهار داشت: پلیس در گام نخست به صورت لسانی و ارشادی سعی در اعمال مقررات رانندگی دارد اما جایی که این مساله بخواهد سلامت شهروندان را به خطر بیاندازد، بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

به گفته وی، علاوه بر دوربین‌های نظارتی و هوشمند، پلیس راهور با راه‌اندازی تیم‌های ویژه، خودروهایی را که برخلاف دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام به تردد شبانه در ساعت‌های اعلام شده (۲۲ تا ۲ بامداد) کنند، اعمال قانون خواهد کرد.

سرهنگ حسن پور با بیان اینکه پلیس راهور همواره سعی دارد تا در اسرع وقت به پرونده‌های ورودی به این دستگاه رسیدگی کند، تاکید کرد: در ۲ ماهه امسال یک هزار و ۲۴۴ پرونده به پلیس راهور استان قزوین ارجاع شد که تمامی پرونده‌ها با تشکیل ۲۵ جلسه و با حضور مقام قضایی به صورت ۱۰۰ درصد رسیدگی شد.

این مسوول انتظامی خاطرنشان کرد: طی مدت یاد شده  پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین ۱۲۷ هزار و ۶۳۵ فقره رانندگان متخلف را اعمال قانون کرده و بیشترین نوع تخلفات نیز مربوط به پارک دوبله، مورب و پارک خودرو در پیاده روها بوده است.

صدور بیش از ۲ هزار گواهینامه رانندگی در سال جاری

رییس پلیس راهور قزوین با اشاره به صدور ۲ هزار و ۵۳ فقره گواهینامه رانندگی طی ۲ ماهه امسال، افزود: طی این مدت همچنین ۷۰۷ فقره گواهینامه تعویض و ۴۷۹ فقره نیز گواهینامه المثنی صادر شده است.

سرهنگ حسن پور یادآور شد: میزان تصادفات منجر به فوت استان در ۲ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته و در عین حال نیز میزان تصادفات خسارتی و تصادفات جرحی نیز به ترتیب ۱۷ و ۱۱ درصد افزایش داشته اما مجروحان این حوادث با کاهش چهار درصدی نسبت به پارسال روبرو بوده است.

وی بیشترین علت تصادفات شهری استان قزوین را توجه نکردن به جلو از سوی رانندگان دانست و گفت: متاسفانه این عامل ۶۷ درصد علت تصادفات را به خود اختصاص داده که به همین منظور به رانندگان توصیه می‌شود تا هنگام رانندگی تنها و تنها به رانندگی خود توجه داشته و از هرگونه رفتار دیگر از جمله صحبت کردن با تلفن همراه و یا سرنشینان خودرو خودداری کنند.

وی بیشتر وقوع تصادفات شهری را در بلوارها و در بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ اعلام و خاطرنشان کرد: عابران پیاده با ۷۰ درصد و موتورسیکلت سواران با ۳۰ درصد مهم ترین عوامل تصادفات در استان هستند..

سرهنگ حسن پور با اشاره به دستکاری عمدی برخی رانندگان برروی پلاک‌های خودرو خود و مخدوش ساختن آن، تاکید کرد: این مساله نه به عنوان تخلف بلکه یک جرم تلقی شده و رانندگان خاطی علاوه بر پرداخت جریمه و توقیف خودرو، به حبس سه تا ۶ ماه نیز محکوم می‌شوند.

این مسوول انتظامی اضافه کرد: در ۲ ماهه امسال ۱۸۰ وسیله نقلیه در این رابطه شناسایی و به پارکینگ منتقل و یک هزار و ۳۰۰ خودرو نیز اعمال قانون شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha