کنگره تجلیل از ایثارگران در روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی برگزار شد

تهران - ایرنا - چهاردهمین کنگره تجلیل از ایثارگران در سالروز آزادسازی خرمشهر، روز ملی مقاومت ایثار و پیروزی، ویژه جانبازان این فتح برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، چهاردهمین کنگره تجلیل از ایثارگران روز دوشنبه سوم خرداد در سالروز آزاد سازی خرمشهر، روز ملی مقاومت ایثار و پیروزی، ویژه جانبازان فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس در تهران و همزمان در استان‌های کشور با حضور ایثارگران و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: چهاردهمین کنگره تجلیل از ایثارگران در سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان برگزار می شود و امروز امنیت و اقتدار کشورمان را مدیون رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام و شهدای عزیز هستیم .

وی افزود: جنگ ۱۱ روزه مقاومت مردم غزه برابر صهیونیستها به برکت فرهنگ حماسه و ایثار دلاوران کشورمان در دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی به پیروزی رسید.

همچنین سردار حاج مرتضی قربانی از فرماندهان عملیات بیت المقدس در این مراسم از ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان در این عملیات و فتح بزرگ یاد کرد و گفت: همانطور که امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد باید اذعان داشت رزمندگان با توسل به ائمه اطهار و توکل به خدا به رهبری امام خمینی (‌ره ) این فتح بزرگ را کسب کردند.
 

کنگره تجلیل از ایثارگران در روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی برگزار شد


در ادامه این همایش تعدادی از جانبازان عملیات بیت المقدس بعنوان پیام آوران ایثار خاطراتی از روز فتح خرمشهر روز پیروزی و مقاومت بیان کردند.

در این مراسم ارتباط مستقیم با استان های سراسر کشور در برنامه های تجلیل از ایثارگران انجام گرفت و نمایندگان ولی فقیه در استانها سخنانی ایراد کردند .

در پایان مراسم از جانبازان و ایثارگران عملیات بیت المقدس در حماسه بزرگ آزاد سازی خرمشهر از سوی مسئولان بنیاد شهید و فرماندهان نیروهای مسلح کشورمان تجلیل و قدردانی شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha