دوچرخه سواران تبریزی دوستدار محیط زیست تا مشهد رکاب می‌زنند

تبریز- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجاشرقی با اشاره به رکابزنی دوچرخه‌سواران استان از تبریز تا مشهد مقدس به مناسبت هفته محیط زیست، گفت: هدف از برگزاری این برنامه ترویج فرهنگ زیست محیطی و تشویق و ترغیب مردم به استفاده از حمل و نقل پاک است.

حسن عباس نژاد روز دوشنبه در حاشیه مراسم بدرقه دوچرخه سواران تبریزی دوستدار محیط زیست به سمت مشهد مقدس بیان کرد: ایجاد انگیزه برای شهروندان به منظور استفاده مداوم از دوچرخه به جای خودورهای شخصی برای بهبود سطح سلامتی و وضعیت محیط زیستی از جمله اهداف این تور دوچرخه سواری است. 

وی گفت: یکی از راه های موثر کاهش آلودگی هوا به خصوص در کلان شهرها، استفاده از وسایل حمل و نقل پاک به ویژه دوچرخه است و ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه دوچرخه سواری در کلان شهر تبریز از ضروریات است.

عباس نژاد خاطرنشان کرد:تور دوچرخه سواران تبریزی دوستدار محیط زیست به مقصد مشهد به مدت ۲۰ روز و با مشارکت چهار ورزشکار از موسسه رکابزنان سبز به همت اداره کل حفاظت محیط زیست و حمایت اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و شرکت صنایع مس سهند آذران انجام می شود.

وی ادامه داد: این برنامه با شعار «هر دوچرخه سوار یک حامی محیط زیست»، از تبریز شروع  و پس از گذر از استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی در مشهد مقدس به پایان خواهد رسید.
 

کلان شهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز با مشکل آلودگی هوا به ویژه در فصول سرد سال مواجه است؛ تبریز در عین حال از جمله شهرهای دارای فرهنگ بالای دوچرخه سواری در ایران محسوب می شود. 

قدمت دوچرخه و دوچرخه سواری در تبریز به بیش از ۱۰۰ سال قبل می رسد و رکابزنان ان در طول دهه های گذشته برای کشورمان در میادین بین المللی، افتخار آفریده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha