رییس بسیج اساتید یزد: فتح خرمشهر نشانه حمایت حق علیه باطل است

یزد- ایرنا- رییس بسیج اساتید دانشگاه‌های یزد گفت: سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس ، نشانه‌ای آشکار از حمایت پروردگار در جبهه حق علیه باطل است.

محمدرضا دهقانی عصریکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک سالروز آزادی خرمشهر افزود: در این روز تاریخی و ماندگار در نبردی نابرابر، پس از ۵۷۶ روز، اشغال خرمشهر قهرمان با رشادت رزمندگان پرتوان و با ایمان اسلام با پیروزی قاطع سربازان ولایت بر دشمنان متجاوز به ثمر نشست .

وی ادامه داد: چه زیبا پیرجماران امام خمینی (ره) فرمودند، خرمشهر را خدا آزاد کرد و چه شد امروز پس از گذشت قریب به چهار دهه رزمندگانی که راه قدس را در کربلا می‌دیدند امروز پشت دروازه‌های قدس در برابر دشمن صهیونیستی صف‌آرایی کردند.

وی با بیان اینکه سوم خرداد تنها روز مقاومت، ایثار و پیروزی نبود، ادامه داد: روزی بود که رزمندگان اسلام در برابر همه مستکبران جهان همچون کوه ایستادند و با ایمان و سرشار از عشق به ولایت و شهد شهادت را معنایی صد چندان بخشیدند و این چنین بود که دست شوم استکبارجهانی که از آستین صدام بیرون آمده بود را دلاورانه از خونین شهر قطع کردند.

دهقانی تصریح کرد: بدون شک تفکر جهادی و انقلابی دلاور مردان این سرزمین بود که هیچ مستکبری به خود اجازه ندهد که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حتی اندک نگاهی ناصواب داشته باشد .

 رییس بسیج اساتید دانشگاه‌های یزد  بیان کرد: امروز بی‌تردید دنیا در حال تماشای نبرد آخرالزمانی است، نبردی که خون پاک حاج قاسم چشمه جوشانش خواهد بود و در سایه‌ شهادت مردان خدا، انتظار یگانه منجی عالم بشریت را طلب می‌کند، نبردی که فتح خرمشهر در فراق جهان‌آرا و فتح قدس در فراق سردار دل‌ها آغازی بر پایان ننگین رژیم غاصب صهیونیستی رقم خواهد زد.

دهقانی گفت: سفاکان رژیم منحوس صهیونیستی و پیروانشان از داعش تکفیری گرفته تا شیطان بزرگ به خوبی می‌دانند که همه ما استادان بسیجی همچون یکایک امت اسلام در دفاع از حریم اسلام ناب محمدی هرکجای کره‌خاکی که باشد شاید در ابتدای صف نبرد نباشیم اما بدون شک در انتهای صف هم نخواهیم بود.

وی یادآور شد: ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری  حبل‌الله مسلمین جهان است این فرصت را غنیمت می‌شماریم تا همچون همیشه ندای امام امت را لبیک گوییم و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای، انتخاباتی با شکوه برای ایران و ایرانیان رقم بزنیم.

هم‌اکنون کانون بسیج اساتید یزد با حضور ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاهیان بسیجی در مراکز آموزش عالی استان فعالیت دارد که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر را خواهران تشکیل می‌دهند.

یزد حدود ۷۰ هزار دانشجو دارد که در ۶۷  واحد دانشگاهی و مرکز آموزش عالی استان در حال تحصیل هستند.

آزادسازی خرمشهر یکی از هدف‌های اصلی عملیات بیت‌المقدس در خلال جنگ ایران و عراق بود که پس از این نبرد، شهر خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال از سوی نیروهای ارتش بعثی عراق، در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ با تلاش نیروهای مسلح ایران بازپس گرفته شد.                

آزادی خرمشهر به تدریج مقدمه به زانو درآمدن نیروهای بعثی شد و با قبول آتش بس به مزرهای بین المللی شناخته شده ۲ کشور بازگشت.

نیروهای بعثی عراق ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ هجری شمسی از زمین، دریا و هوا خاک جمهوری اسلامی را هدف حمله خود قرار داد و سرانجام در مقابله با رزمندگان اسلام توان و ایستادگی خود را از دست دادند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha