حماس به رژیم اسرائیل درباره آوارگی ساکنان قدس اشغالی هشدار داد

تهران - ایرنا - «جنبش حماس» در بیانیه‌ای درباره هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی برای آسیب رساندن و آواره کردن ساکنان منطقه «شیخ الجراح» در قدس شرقی که به تازگی به صورت مستمر مورد حمله شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته‌اند، هشدار داد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری «المیادین» امروز (یکشنبه اعلام کرد که «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) در بیانیه‌ای خطاب به رژیم صهیونیستی تاکید کرده که درباره ارتکاب هرگونه حماقت برای آسیب رساندن و آواره کردن اهالی قدس و الشیخ جراح هشدار می‌دهیم.

در این بیانیه آمده است: ما رژیم اشغالگر را مسئول سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم در حق فلسطینیان ساکن قدس می‌دانیم.

حماس افزود: هدف رژیم اسرائیل از آواره کردن اهالی الشیخ جراح، سلب هویت فلسطینی آنها است.

«جنبش آزادگان فلسطین» نیز امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنچه ساکنان منطقه الشیخ جراح در معرض آن قرار دارند، ادامه طرح‌های اشغالگری و یهودی کردن قدس است.

منطقه شیخ جراح در قدس شرقی که اخیراً به صورت مستمر مورد هدف شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته است، زمین‌هایی را شامل می شود که فلسطینیان می‌گویند سال‌ها پیش آن را از دولت اردن خریداری کرده‌اند.

کابینه رژیم صهیونیستی سوم ژانویه گذشته به چهار خانواده فلسطینی برای تخلیه خانه‌های خود ابلاغیه‌ای ارسال کرد که در آن ادعا شده بود؛ مالکیت اراضی این خانه‌ها از سال‌ها پیش به یهودیان صهیونیست تعلق داشته است و باید این خانه‌ها را تخلیه کنند.

قدس اشغالی و برخی دیگر شهرهای فلسطین طی روزهای گذشته شاهد تظاهرات و درگیری نظامیان صهیونیست با تظاهرات‌کنندگانی بوده که به این مسئله اعتراض داشته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha