يورش نظاميان رژيم صهيونيستي به منازل فلسطينيان در كرانه باختري

تهران- ايرنا- پايگاه خبري فلسطين اليوم نوشت: نظاميان رژيم صهيونيستي از صبح ديروز (جمعه) تا امروز (شنبه) به خانه هاي فلسطينيان در چند شهرك كرانه باختري اشغالي رود اردن حمله و شماري را دستگير و زنداني كردند.

اين تارنما امروز شنبه، در گزارشي افزود: رژيم صهيونيستي ديروز با يورش به شهرك بيت فجار در شهر بيت لحم منزل زنداني 'اسامه طقاطقه' را بازرسي ومحمد نسيم طقاطقه زنداني آزاد شده را دستگير و روانه زندان كردند.
نظاميان صهيونيست ديشب نيز با حمله به يك مراسم عروسي در ابو سنينه در شهر الخليل، يكي از درهاي تالار عروسي را منفجر كردند.
منابع محلي اعلام كردند نظاميان صهيونيست با يورش به چند خانه در شهر الخليل و اانفجار بمب هاي گازي و درگيري با جوانان فلسطين، شماري را زخمي كردند.
مقامات رژيم صهيونيستي به 11 تن از اهالي روستاي جيت در شرق قلقيليه در باره ويران شدن خانه هاي آنها به دليل نزديكي با شهرك صهيونيستي 'كدوميم' اخطار داده اند.
از سوي ديگر درگيري ميان فلسطينيان و نظاميان رژيم صهيونيستي در قدس شرقي به علت اخراج يك خانواده فلسطيني از منزل خود در اين شهر پس از 52 سال اقامت، از ديروز تاكنون ادامه دارد.
150 فلسطيني و فعال اسرائيلي چپ گرا دراعتراض به اخراج خانواده شماشنه در محله الشيخ جراح تجمع كرده اند.
پليس رژيم صهيونيستي در درگيري با معترضان دست كم چهار فلسطيني از جمله يك نوجوان را دستگير كرد .
جنبش 'اكنون صلح' كه مخالف شهرك سازي صهيونيست هاست، اعلام كرد اين اولين اقدام رژيم صهيونيستي براي تخليه خانه هاي فلسطينيان در قدس شرقي از سال 2009 تاكنون است.
خاورم** 1453**1479
مترجم: آمنه دهقان

سرخط اخبار جهان