۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84310938
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار: وضعیت کرونایی لرستان مطلوب نیست

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۷:۰۹
کد خبر: 84310938
استاندار: وضعیت کرونایی لرستان مطلوب نیست

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: وضعیت کرونا در استان مطلوب نیست و برای عبور از موج چهارم مردم باید همکاری کنند و رعایت جدی پروتکل‌ها را همچنان در اولویت قرار دهند.

به گزارش ایرنا" سید موسی خادمی" روز سه شنبه در دومین جلسه شورای اداری استان و ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته هندی در همسایگان شرقی کشور، اظهار داشت: این ویروس به مراتب از سایر ویروس های شناخته شده ی کرونا خطرناک تر است و باید تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود آن اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون در کشور باید با سرعت و شدت بیشتری انجام شود، افزود: در استان باید آمادگی برای مقابله با این ویروس جدید، در صورت ورود آن حفظ شود و مراکز درمانی به خوبی برای مهار آن تجهیز شود.

استاندار لرستان در ادامه با برگزاری جلسه شورای اداری به تشریح وضعیت استان پرداخت و بیان کرد: در بحث بودجه مقرر شد دستگاه های اجرایی نسبت به پیگیری ردیف های متفرقه و متمرکز بودجه در وزارتخانه های متبوع اقدام کرده و سهم استان را در این رابطه دریافت کنند، لازم به ذکر است در بودجه فرصت های نهفته ای وجود دارد که باید شناسایی و جذب شود.

 خادمی اضافه کرد: به منظور عمل به شعار سال، دستگاه های اجرایی باید پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه داده تا با تدوین آنها بتوان برنامه استان را برای سال جاری اجرایی کرد.

وی همچنین از انتخابات آینده به عنوان یکی از رخداد های مهم سیاسی کشور و استان یاد کرد و گفت: گزارشات درباره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در استان به نسبت دوره های قبل حکایت دارد و حتی این آمار در مقایسه با کشور افزایش داشته است که امیدواریم این روند افزایشی را در بحث مشارکت در انتخابات نیز حفظ کنیم.

استاندار لرستان بیان کرد: با توجه به وجود دستگاه‌های الکترونیکی در استان، آمادگی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را داریم که این امر مستلزم کسب تکلیف از مرکز است.

خادمی خشکسالی بوجود آمده را یکی از اتفاقات نامطلوب در استان دانست و تصریح کرد: مدت زیادی از آخرین بارندگی در استان می گذرد که این موضوع منجر به وقوع خشکسالی در استان می شود و باید راهکارها برای جلوگیری از خسارات بیشتر به خصوص در بخش کشاورزی اجرایی شود.

وی تاکید کرد: با توجه به احتمال خشکسالی در مراتع و جنگل های سطح استان دستگاههای اجرایی ذیربط باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی های احتمالی در طبیعت به خوبی اجرایی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha